Zwycięstwa Siciarz i Bukowieckiego w Łodzi

0
884

Podczas mityngu Orlen Cup Łódź 2020 rozegranego w Atlas Arenie rywalizację na 60 m przez płotki wygrała Klaudia Siciarz (KS AZS AWF Kraków). W konkursie pchnięcia kulą triumfował Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn).

W finale 60 m przez płotki niezwykle zaciętą walkę stoczyły Klaudia Siciarz i reprezentantka KS AZS AWF Warszawa Pia Skrzyszowska. Na mecie minimalnie szybsza była zawodniczka z Krakowa z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 8,04 s. – Publiczność dopisała, a ja dobrze pobiegłam. Jest jeszcze parę rzeczy do poprawy. Chciałabym w najbliższych startach pobiec poniżej 8 sekund – podsumowała swój występ w Łodzi. Powody do radości miała także Skrzyszowska, która poprawiła rekord życiowy – 8,05 s i umocniła się na pozycji liderki europejskich tabel wśród juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Klaudia Wojtunik z AZS Łódź, szósta w finale z nowym rekordem życiowym – 8,25 s.

W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn bezkonkurencyjny był Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn). W trzeciej próbie uzyskał rezultat 21,54 m. – To niby tylko jedno udane pchnięcie w konkursie, ale przecież właśnie na tym polega sport. Wygrywa się jedną lepszą próbą – skomentował start na Orlen Cup. Szóste miejsce zajął Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice). Ósmą lokatę zajął Sebastian Łukszo, a dziewiątą Szymon Mazur (obaj AZS UMCS Lublin).

W skoku o tyczce najlepszy wynik w tym sezonie – 5,60 m osiągnął mistrz Europy z 2016 roku, Robert Sobera (KS AZS AWF Wrocław) i zakończył konkurs na trzecim miejscu. Triumfował dwukrotny mistrz świata z 2017 i 2019 roku, Amerykanin Sam Kendricks – 5,80 m.

Jako trzeci linię mety w finale 60 m mężczyzn przekroczył Przemysław Słowikowski (AZS-AWF Katowice) – 6,69 s. Siódmy był jego klubowy kolega Karol Kwiatkowski. Wygrał halowy mistrz świata z 2014 roku Brytyjczyk Richard Kilty – 6,66 s. W rywalizacji kobiet na czwartym miejscu uplasowała się Kamila Ciba (OŚ AZS Poznań) – 7,42 s, szóste miejsce zajęła Magdalena Stefanowicz (AZS-AWF Katowice) – 7,47 s, a ósme Jagoda Mierzyńska (KS AZS AWF Wrocław). Wygrała Ukrainka Wiktoria Ratnikova – 7,32 s.

Wysoką dyspozycją imponuje nadal brązowy medalista Letniej Uniwersjady z Tajpej, Damian Czykier. W finale 60 m przez płotki zajął drugą pozycję (7,58 s), ulegając o 0,01 s Węgrowi Valdo Szucsowi (7,57 s – rekord życiowy).

Czołowych polskich lekkoatletów czekają jeszcze starty w kilku międzynarodowych mityngach. Sezon halowy zakończą na mistrzostwach Polski, które odbędą się w Toruniu w dniach 29 lutego-1 marca.