Ważne są tu chęci, pasja, ludzie, ale przydadzą się też i trytytki. Jeszcze do 31 maja trwa konkurs ofert na organizację Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2024/2025. Możesz zbudować święto akademickiego sportu w swoim klubie AZS lub w środowisku. Aplikuj.  

Wspaniała przygoda, wiele przygotowań oraz odpowiedzialność za sprawny przebieg wydarzeń, do których sportowcy-studenci równie długo się przygotowują. To wszystko czeka na organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski, czyli flagowej imprezy Akademickiego Związku Sportowego.

Po raz pierwszy, a może już po raz kolejny, możecie zostać gospodarzami walki o medale i tytuły najważniejszej sportowej imprezy akademickiej w kraju. W kalendarzu znajdziecie 77 wydarzeń od aerobiku sportowego do żeglarstwa. Możecie gościć finały albo półfinały w sportach indywidualnych i drużynowych. Wszystko zależy od waszego klubu, waszych zainteresowań, ale też infrastruktury jaką dysponujecie.

– Dla wielu młodych liderów organizacja Akademickich Mistrzostw Polski była początkiem kariery zawodowej. Jest to dobra okazja do zdobycia cennych doświadczeń i okazja do nauki pracy w zespole. Jedna osoba nie przeprowadzi udanego turnieju takiej rangi. Ważny jest dobry podział ról i obowiązków oraz właściwa komunikacja. Wszystkie zebrane doświadczenia zaprocentują w przyszłości – powiedział Tomasz Wróbel, wiceprezes AZS ds. upowszechniania kultury fizycznej.

foto: Marcin Selerski

Wszyscy zainteresowani organizacją Akademickich Mistrzostw Polski proszeni są o wypełnienie formularza. Dodatkowym atutem będą np. deklaracje wsparcia od jednostek samorządu terytorialnego lub innych partnerów. Plik z dodatkowymi informacjami należy przesłać na adres amp@azs.pl. Na oferty czekamy do 31 maja 2024 r. O terminie i procedurze rozstrzygnięcia konkursu poinformujemy po zakończeniu zbierania ofert.

Szczegóły: https://azs.pl/amp-2025-konkurs-ofert