Znamy już najlepsze akademickie załogi żeglarskie w Poznaniu

0
532

W minioną sobotę, 20.06 na Jeziorze Kierskim w Kiekrzu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w Żeglarstwie. W zawodach wzięło udział 23 żeglarzy reprezentujących cztery uczelnie. Najlepsza okazała się Politechnika Poznańska, która wystawiła aż cztery załogi. Tuż za nią uplasowali się zawodnicy Uniwersytetu Przyrodniczego, a na najniższym stopniu podium stanęli załoganci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatnią lokatę zajęli członkowie załogi z Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Całość regat przebiegała w zdrowej, przyjemnej atmosferze na zasadach fair-play. Pogoda sprzyjała: nie było dużego słońca, a wiatr pomagał w żegludze. – Cieszy nas bardzo, że aż 4 uczelnie postanowiły wziąć udział w regatach żeglarskich w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju postanowiliśmy nie zaliczać punktacji z tych zawodów do klasyfikacji generalnej. Nie przeszkadzało to jednak studentom w świetnej zabawie i sportowej rywalizacji, dziękujemy za udział i życzymy powodzenia na Akademickich Mistrzostwach Polski – komentował po zawodach organizator regat Tobiasz Nowacki z Organizacji Środowiskowej AZS.

– Udało nam się rozegrać 5 sprawnych wyścigów, każdy trwał około 10-15 minut. Warunki nam dopisały, wiatr był co prawda zmienny, ale siła nie schodziła poniżej 8 węzłów. Rywalizacja była zacięta, ale nie dało się nie zauważyć wyraźniej dominacji Politechniki – mówi Katarzyna Góralska, główna sędzina zawodów.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek ufundowanych przez Dom Wydawniczy REBIS. Sternicy najlepszych załóg otrzymali pamiątkowe medale. Zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych regatach!

Tekst: Dominika Hoft
Zdjęcia: Piotr Michalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj