Ponad ćwierć tysiąca uczestników reprezentujących 34 uczelnie – tak wygląda lista zgłoszeń Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które rozpoczęły się we wtorek na jeziorze Niegocin przy porcie ośrodka AZS w Wilkasach koło Giżycka. Impreza zakończy się w czwartek.

– Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie w klasie OMEGA to zawody, w których rywalizują załogi biorące udział m.in. w Pucharze Polski w klasie OMEGA, ale także regatach w klasach olimpijskich. Taka mieszanka gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy – mówi Rafał Jachimiak, dyrektor AZS Warszawa, który jest organizatorem imprezy.

Tytułu w klasyfikacji drużynowej od kilku lat nie oddała Politechnika Gdańska, która z pewnością również w tym roku będzie chciała potwierdzić swoją pozycję w żeglarstwie akademickim.

– Przygotowania do zawodów trwają, sprzęt oraz składy gotowe. Nasi zawodnicy rywalizowali w regatach Pucharu Polski w Krynicy Morskiej oraz Pszczynie zwyciężając w klasyfikacjach akademickich, zatem z pozytywnym nastawieniem stawimy się w Wilkasach gotowi do walki o zwycięstwo – mówi trener Politechniki Gdańskiej Jakub Pankowski.

Regaty początkowo podzielone zostaną na dwie floty eliminacyjne, które rywalizować będą we wtorek. W trakcie następnych dwóch dni najlepsi w eliminacjach walczyć będą o medale AMP we flocie złotej, a pozostali ścigać będą  się we flocie srebrnej. – Liczymy, że warunki atmosferyczne będą sprzyjały sportowej rywalizacji, która pozwoli wyłonić najlepszych żeglarzy akademickich w Polsce – dodaje Jachimiak.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym wydarzenia jest Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego- Gustaw Marek Brzezin.

Uczelnie uczestniczące w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie
Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Gdański Uniwersytet Medyczny
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Politechnika Gdańska
Politechnika Lubelska
Politechnika Łódzka
Politechnika Poznańska
Politechnika Rzeszowska
Politechnika Śląska w Gliwicach
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Uniwersytet Morski w Gdyni
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Warszawski
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj