Drużyna ENEA AZS Politechnika Poznańska wzmocniła się na początku 2022 roku. 24-letnia Chennedy Carter to pierwsza zawodniczka z WNBA, która zagra w naszej ekipie.

– Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się tej zawodniczce wraz z trenerem. Chcieliśmy ją już pozyskać w poprzednim sezonie, w którym debiutowała na parkietach WNBA. Teraz nam się to udało i mam nadzieję, że tym samym odmieni się oblicze naszego zespołu – powiedział wiceprezes akademiczek, Łukasz Zarzycki.

W tym sezonie w WNBA Carter grała w drużynie Atlanta Dream, gdzie zdobywała średnio w meczu 14,2 pkt., zaliczała 1,3 zbiórki oraz 3,3 asysty. Poprzedni sezon rozpoczęła w Tureckim zespole Elazig II Ozel Idare, gdzie notowała średnio 16,0 pkt., 2,3 zb., 2.3 przechwyty, a zakończyła w Izraelu – Maccabi Raanana – 11.5 pkt, 1,5 zb., 2,0 asysty.

Carter zadebiutuje w Energa Basket Lidze Kobiet już w sobotę w meczu z wiceliderem, 1KS Ślęzą Wrocław. Poznanianki w 12 meczach odniosły dotąd tylko dwa zwycięstwa i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.