Najwybitniejsi rywalizowali w Pekinie, studenci zdobywali medale podczas Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi. Teraz na swoje zawody oczekują  dzieci z niepełnosprawnościami. W dniach 27-30 września w Gdańsku odbędzie się czwarta edycja Igrzysk bez Barier. Ruszają zapisy!

Chociaż czwarta nie jest „okrągłą” edycją, to Igrzyska bez Barier będą obchodzić swoje święto – pierwsze urodziny! Równo rok upłynął od startu pilotażowej edycji imprezy, która odbyła się w Warszawie podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 2021. Historia kołem się toczy, bowiem zbliżająca się odsłona wpisuje się w tegoroczny termin ETS.

Dla uczestników urodzinowej edycji Igrzysk bez Barier zaplanowano rywalizację sportową w czterech dyscyplinach. Uczestnicy zagrają w tenisa stołowego, w boule oraz spróbują swoich sił na ergometrze wioślarskim. Nie zabraknie również królowej sportu – lekkoatletyki (konkurencje biegowe, pchnięcie piłką lekarską, skok w dal).

Impreza dedykowana jest uczestnikom z roczników 2008-2012. Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracja młodych osób z dysfunkcjami.

Swoją reprezentację może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej. Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 sierpnia do godziny 12:00. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem akcji jest Akademicki Związek Sportowy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:
1. Komunikat
2. Regulamin
3. Zgłoszenie

fot. Ewa Milun-Walczak / MILUNA