Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego

0
826

AZS zaprasza na Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego. Czeka na Was wszystko, co oferuje sport akademicki, czyli Atmosfera Zabawa i Sport!

20 września to od kilku lat międzynarodowy dzień sportu akademickiego. Został on ogłoszony przez UNESCO w celu podniesienia świadomości społecznej o konieczności uprawiania sportu na uczelniach. To wielkie święto dla FISU – Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego, która zachęca do uroczystych – oczywiście sportowych obchodów na całym świecie. AZS kolejny raz włącza się w to świętowanie i zaprasza do centrum Warszawy, gdzie odbędzie się sportowy happening pełen atrakcji.

Uczestnicy spróbują swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych takich jak tenis stołowy, badminton, karate, wioślarstwo (wspólnie Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim) czy lekka atletyka. Każdy dostanie okazję zmierzenia się z brązową medalistką lekkoatletycznych Mistrzostw Polski – Mają Ślepowrońską i będzie mógł pchnąć kulą.

Do dyspozycji będą dwie specjalne strefy: Palimy kalorie i Recepta. W pierwszej spalone kalorie (do dyspozycji będą m.in. bieżnia, ergometr i rower stacjonarny) będzie można wymienić na gadżety, wejściówki na siłownię i sprzęt sportowy. W drugiej zbadamy ciśnienie, tętno spoczynkowe i powysiłkowe, policzymy twoje BMI oraz wręczymy receptę na zajęcia sportowe. Wspomoże Was specjalista z Carolina Medical Center.

Na uczestników czekać będą także warsztaty (jak ćwiczyć w pracy za biurkiem, albo po co nam sport i aktywność fizyczna), pokaz jazdy figurowej na rolkach oraz spotkania ze sportowcami. Odbędą się zajęcia fitness, samoobrony, TAI-CHI, a na dobry początek weekendu będzie ZUMBA! Dla spragnionych rywalizacji rozegrane zostaną zaś Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy w Wariata!

To będzie kilka niesamowitych sportowych godzin w centrum miasta. Wydarzenie odbędzie się w Pasażu Wiecha na tyłach Domów Towarowych WARS, SAWA, JUNIOR. Początek o godz. 16. Zakończenie planowane jest na godz. 20.

Więcej szczegółów na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here