Ponad 150 uczestników reprezentujących 23 uczelnie stanie na starcie Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, które rozpoczną się w piątek w Katowicach i Sosnowcu. Wśród rywalizujących o medale sportowców nie zabraknie utytułowanych zawodników.

W trakcie mistrzostw sportowcy-studenci walczyć będą w trzech konkurencjach – w piątek w boulderingu, w sobotę w konkurencji na trudność i w niedzielę w konkurencji na czas. W piątek zawodnicy rywalizować będą w boulderowni BLO Katowice (ul. Karoliny 18, Katowice), a w sobotę i niedzielę w CW „Sport Poziom 450” (ul. Narutowicza 51, Sosnowiec).

– W tym roku na listach startowych nie mamy gwiazd światowego formatu, ale jest kilku utytułowanych zawodników w skali ogólnopolskiej – mówi Mateusz Bula z AZS Katowice, który zorganizuje zawody już po raz szósty z rzędu.

W zawodach wystartują m.in. Jadwiga Szkatuła z AGH Kraków, ubiegłoroczna brązowa medalistka AMP w boulderingu i szósta zawodniczka Zako Boulder Power 2020, Michał Wojewódzki z WUM Warszawa, ubiegłoroczny srebrny medalista AMP w boulderingu i brązowy w „czasówce”, Jerzy Laskowski (UW Warszawa), ubiegłoroczny srebrny medalista AMP we wspinaczce na trudność, czwarty zawodnik seniorskich mistrzostw Polski w tej konkurencji i piąty zawodnik Zako Boulder Power 2020 oraz Hubert Przytuła (UW Warszawa), srebrny medalista seniorskich Mistrzostw Polski 2020 we wspinaczce na czas.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, już po raz szósty z rzędu, jest AZS Katowice. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza w Katowicach dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu oraz ze środków Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj