Jesteśmy za półmetkiem fazy wiosennej organizowanej przez Esports Association i AZS ligi ERBUD University Esports – EDU. Na trzy kolejki przed turniejem finałowym tylko jedna drużyna może pochwalić się kompletem punktów. Walka o lokaty premiowane awansem zapowiada się pasjonująco do samego końca grupy mistrzowskiej!

LEAGUE OF LEGENDS

Na Summoner’s Rift najlepiej radzą sobie obrońcy tytułu sprzed roku. Akademia Górniczo-Hutnicza podzieliła się punktami tylko z wicemistrzami z Politechniki Gdańskiej i ma obecnie 10 punktów. Za nimi plasują się dwie drużyny z Gdańska – wspomniana Politechnika, a także tamtejszy Uniwersytet – obie z bilansem jednego zwycięstwa i trzech remisów, co daje po 6 punktów na koncie.

Na ten moment na turniej finałowy awansowałaby także drużyna Politechniki Wrocławskiej, która w tym roku chce nadrobić nieobecność na play-offach z poprzedniego sezonu. Drużyna Adama “Bedvolfa” Howańca ma obecnie pięć punktów, ale i jeden zaległy mecz z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym. Jeśli PWr pokona drużynę ze stolicy Górnego Śląska, wskoczy na pozycję wicelidera.

Miejsca 5-8 zajmują obecnie kolejno Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (bilans 0-3-1, 3 punkty), Politechnika Śląska (0-2-2, 2 punkty), Politechnika Krakowska (0-2-2, 2 punkty) i wspomniany UE Katowice (0-2-1, 2 punkty).

COUNTER-STRIKE

O niespodziance możemy mówić w przypadku dywizji CS:GO. Obrońcy trofeum z PJATK są obecnie na piątym miejscu i aby awansować na turniej finałowy, będą musieli powrócić na zwycięskie tory po dwóch porażkach z rzędu.

Świetnie spisują się za to zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zgarnęli jak dotąd komplet wygranych, po drodze pokonując m.in. wspomniany PJATK (16:13 na Vertigo, 16:7 na Dust 2). Zeszłorocznych mistrzów pokonali także studenci katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego (16-10 na Nuke, 16-13 na Dust 2), dzięki czemu z bilansem 2-2-0 i ośmioma punktami są obecnie na drugiej pozycji.

Aktualnie na pozycji gwarantującej awans znajdują się także Politechnika Gdańska (1-3-0, 6 punktów) i Akademia Górniczo-Hutnicza (1-2-1, 5 punktów).

Politechnika Wrocławska jest na szóstym miejscu z czterema punktami (1-1-2), Politechnika Krakowska jest siódma z dwoma punktami (0-2-2), a stawkę domyka Uniwersytet Warszawski z jednym punktem na koncie (0-1-3).

Dalszą część rywalizacji w ramach EDU zobaczymy po świętach wielkanocnych. Wracamy z transmisjami od 13 kwietnia, jak zawsze na twitch.tv/esports_assoc!