Reprezentacja Politechniki Gdańskiej po raz kolejny zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszy był wykładowca tej uczelni Marcin Styborski.

Zwycięzca z drużyny Politechniki Gdańskiej na podium wyprzedził Igora Tarasiuka (Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku) oraz Aleksandra Michalskiego (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

fot. Michał Szypliński skifoto.pl

– Bardzo trudno było zwyciężyć, bo poziom był wysoki i wyrównany, a pretendentów do tytułu akademickiego mistrza Polski wielu. Dla mnie to wielki zaszczyt wygrać z takimi żeglarzami – mówił szczęśliwy Styborski.

Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z imprezy. – Przede wszystkim była przepiękna pogoda, a z każdym dniem mieliśmy lepszy wiatr do żeglowania. Jestem bardzo zadowolony z tych regat, bo wyszły naprawdę dobrze, a poziom był wysoki – mówił Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, organizatora AMP w żeglarstwie.

fot. Michał Szypliński skifoto.pl

Trener ekipy z Politechniki Gdańskiej Jakub Pankowski po raz szósty już poprowadził zespół do zwycięstwa w regatach. – Jestem szczęśliwy, że po raz szósty wygraliśmy te regaty. Szczególnie eliminacje były trudne, bo wiatr był słaby. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom i jestem z nich  dumny – mówił Pankowski.

Swoich reprezentantów na wodach jeziora Niegocin miały 34 uczelnie, które łącznie wystawiły około ćwierć tysiąca uczestników. Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym wydarzenia była Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego- Gustaw Marek Brzezin.

WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W ŻEGLARSTWIE

Klasyfikacja drużynowa
1. Politechnika Gdańska
2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Klasyfikacja indywidualna
1. Marcin Styborski (PG Gdańsk)
2. Igor Tarasiuk (WSZ Gdańsk)
3. Aleksander Michalski (AGH Kraków)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj