Dwunastu zawodników przygotowujących się do turnieju siatkarzy 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, rozpoczęło w piątek zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Powołani przez trenerów Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego zawodnicy przez trzy tygodnie będą przygotowywać się do startu w studenckich igrzyskach.

Na liście powołanych jest trzynaście nazwisk, ale przyjmujący Piotr Łukasik przebywa z pierwszą reprezentacją Polski w Chinach, gdzie uczestniczy w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Do przygotowujących się do uniwersjady zawodników dołączy po powrocie.

W Nowym Dworze Mazowieckim jest zatem dwunastu graczy – rozgrywający Łukasz Kozub (Asseco Resovia Rzeszów) i Michał Kędzierski (Globo Banca Popolare del Frusinate Sora, Włochy), atakujący Bartosz Filipiak (Chemik Bydgoszcz) i Damian Domagała (Tonno Callipo Vibo Valentia, Włochy), przyjmujący Kamil Semeniuk (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Paweł Halaba (Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, Austria/Niemcy) i Bartłomiej Lipiński (Chemik Bydgoszcz), środkowi Patryk Niemiec (Trefl Gdańsk), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów) i Jan Nowakowski (Onico Warszawa) oraz libero Jędrzej Gruszczyński (Cuprum Lubin) i Mateusz Masłowski (Asseco Resovia Rzeszów). Z tego składu plus Łukasik odpadnie jeden zawodnik, bo w uniwersjadzie udział wziąć może dwunastu siatkarzy.

Razem z kadrą uniwersjadową w treningach uczestniczą gracze pierwszej reprezentacji – Marcin Janusz i Łukasz Kaczmarek, którzy przygotowują się do kolejnych turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów.

Przygotowania do uniwersjady zakończą się 30 czerwca, a dzień później siatkarze wraz z większością polskich reprezentantów na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu odlecą do Włoch. Przygotowania będą podzielone na 4 części – pierwsza część zgrupowania zakończy się w najbliższy poniedziałek, po czym od środy do 15 czerwca zespół znów będzie trenował w Nowym Dworze Mazowieckim. 17 czerwca rozpocznie się pięciodniowe zgrupowanie w Zakopanem, a ostatnia część przygotowań zaplanowana jest między 23, a 30 czerwca w Spale.

Polscy siatkarze udział w uniwersjadzie rozpoczną 5 lipca meczem z Brazylią. Później zmierzą się kolejno z Francją (6 lipca), Iranem (7 lipca) i Kanadą (9 lipca). Faza pucharowa rozpocznie się 11 lipca, a mecz finałowy zaplanowano na sobotę, 13 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here