Za nami finał akcji Od Młodzika do Olimpijczyka

0
91

Za nami wielki finał akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka”. To cykl zorganizowanych przez AZS Warszawa zawodów pływackich dla dzieci z roczników 2005-2010.

Wielki finał akcji poprzedzony był pięcioma zawodami eliminacyjnymi, które odbyły się w trakcie trwania tego roku szkolnego. W zawodach mogli brać udział zawodnicy zgłoszeni przez zarejestrowane w Polskim Związku Pływackim kluby. Wiadomo, że nikt nie wyszedł bez nagrody, bo jedną z podstawowych zasad zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” jest to, że każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy upominek.

Ambasadorem akcji był znany pływak Radosław Kawęcki. – Było mi bardzo miło pełnić tę rolę. Zobaczyłem, jak wiele dzieciaków z olbrzymią pasją trenuje pływanie, a  przy okazji mogłem zazdrościć, że w moich czasach nie organizowano tak profesjonalnych zawodów – mówi Kawęcki.

W każdej z eliminacji OMDO wystąpiło kilkaset dzieci, a w zawodach finałowych, które odbyły się 8 czerwca w Parku Wodnym Warszawianka, wystartować mogło po szesnastu najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji. Ranking był utworzony na podstawie punktów z całego cyklu.

Akcja „Od Młodzika do Olimpijczyka” po raz pierwszy została przeprowadzona w 2011 roku. Zmagania odbywają się w Warszawie na pływalniach 25 i 50-metrowych. Zawody współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Partnerami OMDO są także Polski Związek Pływacki oraz firmy Almatur i Aqua-Sport.pl.

WYNIKI

Finał akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka”

DZIEWCZĘTA

50 metrów dowolnym

9 lat
1. Gabriela Bortlisz (MKP Warszawianka)
2. Maja Stanisławiuk (UKS SKALR W-wa)
3. Oliwia Sobótka (UKS 48 Warszawa Śródmieście)

10 lat
1. Ada Lewandowska (Champion Tomaszów Maz.)
2. Maja Dudkiewicz (UKP Polonia Warszawa)
3. Maja Nieniecka (UKP Polonia Warszawa)

50 metrów klasycznym

9 lat
1. Natalia Skiba (SSIG NOVUM)
2. Gabriela Bortlisz (MKP Warszawianka)
3. Maja Stanisławiuk (UKS SKALR W-wa)

10 lat
1. Elżbieta Milancej (UKS Żoliborz)
2. Barbara Borowiec (UKS MANTA Warszawa Włochy)
3. Zuzanna Styś (MKS Jagiellonka Warszawa)

50 metrów grzbietowym

9 lat
1. Maja Stanisławiuk (UKS SKALR W-wa)
2. Antonina Czechmańska (UKS MANTA Warszawa Włochy)
3. Zuzanna Orzechowska (KS Fenix Ożarów Maz)

10 lat
1. Ada Lewandowska (Champion Tomaszów Maz.)
2. Maja Dudkiewicz (UKP Polonia Warszawa)
3. Zuzanna Burza (MKS Piaseczno)

50 metrów motylkowym

9 lat
1. Natalia Skiba (SSIG NOVUM)
2. Gabriela Bortlisz (MKP Warszawianka)
3. Oliwia Sobótka (UKS 48 Warszawa Śródmieście)

10 lat
1. Elżbieta Milancej (UKS Żoliborz)
2. Iga Sztreker-Wójcik (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Zuzanna Styś (MKS Jagiellonka Warszawa)

11 lat
1. Helena Mazurkiewicz (MKP Warszawianka)
2. Olga Dolata (KU AZS UAM Poznań)
3. Wiktoria Świś (MUKP Przyjazne Wody)

12 lat
1. Dominika Ścibiorek (MKS Jagiellonka Warszawa)
2. Aleksandra Gacka (UKS Siódemka Gdynia)
3. Anna Bonecka (MKP Warszawianka)

100 metrów dowolnym

11 lat
1. Izabela Nowak (UKS MANTA Warszawa Włochy)
2. Olga Dolata (KU AZS UAM Poznań)
3. Róża Sęczkowska (UKS Posejdon Pułtusk)

12 lat
1. Liliana Wójcik-Młochowska (BUKS Warszawa)
2. Milena Jaworska (KS Fenix Ożarów Maz.)
3. Zuzanna Kawka (KU AZS UAM Poznań)

13 lat
1. Zofia Sobczak (MKS Jagiellonka Warszawa)
2. Aniela Staroń (UKS Żoliborz)
3. Zuzanna Olko (UKS Siódemka Gdynia)

14 lat
1. Aleksandra Klusek (UKP Polonia Warszawa)
2. Maria Beszterda (MKS Juvenia Białystok)
3. Nina Maksymowicz (UKS G-8 Bielany Warszawa)

100 metrów klasycznym

11 lat
1. Julita Niewczas (KP Raw-Swim)
2. Izabela Nowak (UKS MANTA Warszawa Włochy)
3. Gabriela Mistewicz (UKS Żoliborz)

12 lat
1. Oliwia Kłos (KP Raw-Swim)
2. Zofia Taraszkiewicz (UKP Polonia Warszawa)
3. Liliana Wójcik-Młochowska (BUKS Warszawa)

13 lat
1. Helena Jarosz (UKS Omega Olkusz)
2. Zofia Sobczak (MKS Jagiellonka Warszawa)
3. Gabriela Król (KS Wisła Puławy)

14 lat
1. Kinga Rozbicka (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Magdalena Kowal (MUKS WODNIK Łask)
3. Aleksandra Brzozowska (MKS Juvenia Białystok)

100 metrów grzbietowym

11 lat
1. Zofia Kondrasiuk (MKP Warszawianka)
2. Róża Sęczkowska (UKS Posejdon Pułtusk)
3. Blanka Pierzynowska (BUKS Warszawa)

12 lat
1. Dominika Ścibiorek (MKS Jagiellonka Warszawa)
2. Natalia Brojanowska (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Aleksandra Góralczyk (UKS Ostrobramska)

13 lat
1. Aniela Staroń (UKS Żoliborz)
2. Karina Wilanowska (UKP Polonia Warszawa)
3. Elena Włodarczyk (UKS Pingwiny)

14 lat
1. Maria Beszterda (MKS Juvenia Białystok)
2. Maja Krawczyk (UKS 48 Warszawa Śródmieście)
3. Laura Olkowska (UKS G-8 Bielany Warszawa)

100 metrów motylkowym

13 lat
1. Helena Jarosz (UKS Omega Olkusz)
2. Aleksandra Rapczewska (MKS Juvenia Białystok)
3. Melis Kacar (UKP Polonia Warszawa)

14 lat
1. Aleksandra Klusek (UKP Polonia Warszawa)
2. Dominika Burdyn (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk Suwałki)
3. Aleksandra Brzozowska (MKS Juvenia Białystok)

CHŁOPCY

50 metrów dowolnym

9 lat
1. Antoni Dawiczewski (SSIG NOVUM)
2. Marcel Piatrzak (UKS MANTA Warszawa Włochy)
3. Kajetan Zawłocki (UKS G-8 Bielany Warszawa)

10 lat
1. Michał Włodarczyk (UKP Polonia Warszawa)
2. Przemysław Boruc (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Arkadiusz Powierza (MKS Jagiellonka Warszawa)

50 metrów klasycznym

9 lat
1. Wojciech Grabowski (UKS Ostrobramska)
2. Ignacy Ostrowski (UKS 8 Siedlce)
3. Błażej Mańkowski (Klub Pływacki Ciechanów)

10 lat
1. Franciszek Łyszkowski (UKS Posejdon Pułtusk)
2. Jakub Gradek (UKS Fala Nieporęt)
3. Arkadiusz Powierza (MKS Jagiellonka Warszawa)

50 metrów grzbietowym

9 lat
1. Antoni Dawiczewski (SSIG NOVUM)
2. Maciej Grzegorski (UKS MANTA Warszawa Włochy)
3. Marcel Pietrzak (UKS MANTA Warszawa Włochy)

10 lat
1. Michał Włodarczyk (UKP Polonia Warszawa)
2. Oskar Dębski (SKS 137 Delfin Łódź)
3. Maciej Szczepaniak (UKS 48 Warszawa Śródmieście)

50 metrów motylkowym

9 lat
1. Kajetan Zawłocki (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Igor Guziak (UKP Polonia Warszawa)
3. Marcel Jóźwiak (PSP SWIM Płock)

10 lat
1. Przemysław Boruc (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Stanisław Kamieński (UKS Ostrobramska)
3. Michał Włodarczyk (UKP Polonia Warszawa)

11 lat
1. Tymoteusz Jóźwiak (PSP SWIM Płock)
2. Maciej Halkiewicz (UKS Omega Olkusz)
3. Eryk Osóbka-Morawski (UKP Polonia Warszawa)

12 lat
1. Dominik Wdowiak (UKS Jedynka)
2. Stanisław Romer (MKP Warszawianka)
3. Jan Eromin (BUKS Warszawa)

100 metrów dowolnym

11 lat
1. Szymon Zgoda (MKS Jagiellonka Warszawa)
2. Tymoteusz Jóźwiak (PSP SWIM Płock)
3. Eryk Osóbka-Morawski (UKP Polonia Warszawa)

12 lat
1. Mikołaj Miłkowski (UKS 48 Warszawa Śródmieście)
2. Jakub Jabłoński (BUKS Warszawa)
3. Marcel Kacprzak (UKS 190 Łódź)

13 lat
1. Rafał Mienicki (UKS 48 Warszawa Śródmieście)
2. Jan Brzóska (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Oliwier Ołdytowski (MKP Wodnik Bielsk Podlaski)

14 lat
1. Mateusz Łupiński (MKS Juvenia Białystok)
2. Hektor Buliński (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Szymon Fałek (Barakuda Mińsk Mazowiecki)

100 metrów klasycznym

11 lat
1. Borys Wróblewski (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Filip Kusztykiewicz (SSIG NOVUM)
3. Maciej Czajka (UKP Polonia Warszawa)

12 lat
1. Dominik Wdowiak (UKS Jedynka)
2. Bartosz Tarczyński (UKS 190 Łódź)
3. Mikołaj Miłkowski (UKS 48 Warszawa Śródmieście)

13 lat
1. Rafał Mienicki (UKS 48 Warszawa Śródmieście)
2. Kamil Szporak (SQUATINA Ostrołęka)
3. Kacper Majewski (MKS Jagiellonka Warszawa)

14 lat
1. Błażej Dybek (UKS Fala Nieporęt)
2. Bartosz Kobus (KU AZS Politechniki Łódzkiej)
3. Paweł Kucharczyk (UKP Polonia Warszawa)

100 metrów grzbietowym

11 lat
1. Szymon Zgoda (MKS Jagiellonka Warszawa)
2. Jakub Krawczyk (MKP Warszawianka)
3. Bartosz Jarecki (UKS 48 Warszawa Śródmieście)

12 lat
1. Dominik Wdowiak (UKS Jedynka)
2. Paweł Proszowski (MKS Park Wodny Tarnowskie Góry)
3. Bartosz Pabich (MPKS Orka Ciechanów)

13 lat
1. Kacper Dubiniak (UKS Góra Kalwaria)
2. Bartosz Brzozowski (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Jan Lucow (MKP Warszawianka)

14 lat
1. Oliwier Górka (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Hektor Buliński (UKS G-8 Bielany Warszawa)
3. Roch Szewczyk (UKP Polonia Warszawa)

100 metrów motylkowym

13 lat
1. Jan Brzóska (UKS G-8 Bielany Warszawa)
2. Oliwier Łukasik (UKS Jedynka)
3. Aleksander Styś (MKS Jagiellonka Warszawa)

14 lat
1. Kasper Borecki (UKS 48 Warszawa Śródmieście)
2. Stanisław Bolek (UKP Polonia Warszawa)
3. Alexander Kowalski (MPKS Orka Ciechanów)

Sztafety Mieszane

8×50 metrów dowolnym

Kat. A (Łącznie liczba lat 77 i młodsi)
1. MKS Jagiellonka Warszawa (Arkadiusz Powierza, Szymon Zgoda, Bartosz Zgoda, Dominika Ścibiorek, Franciszek Kobyliński, Edyta Kowalska, Zofia Sobczak)
2. UKP Polonia Warszawa 1 (Maja Bieniecka, Maja Dudkiewicz, Maciej Czajka, Piotr Polkowski, Eryk Osóbka-Morawski, Antonina Maciejewska, Szymon Królik)
3. MKP Warszawianka 1 (Stanisław Romer, Zofia Kondrasiuk, Gabriela            Bortlisz, Anna Bonecka, Jan Stułka, Jakub Krawczyk, Wiktoria Bortlisz)

Kat. B (Łącznie liczba lat 78-98)
1. MKS Juvenia Białystok 1 (Oliwia Tupalska, Aleksandra Brzozowska, Emilia Łuszczewska, Mateusz Michalczuk, Patryk Perz, Maria Beszterda, Mateusz Łupiński)
2. UKS Żoliborz 1 (Piotr Skrzecz, Hanna Grelowska, Kacper Zając, Aniela Staroń, Antoni Darkowski, Wiktoria Pasierowska, Jakub Książczyk)
3. UKS Fala Nieporęt 1 (Anna Słomińska, Błażej Dybek, Marta Pasińska, Jakub Juraszek, Maja Korzeniowska, Igor Pawłowski, Jan Zaborski)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here