Z AMP do ekstraklasy

0
947

Na plakacie finałów AMP siatkarzy do ataku szykuje się Miłosz Zniszczoł. Miłosz jest jedną z legend siatkówki w Raciborzu. Z tamtejszą Państwową Wyższą Szkołą Zawodową zdobywał złoto AMP w sezonie 2006/2007. W ciągu kilkunastu ostatnich lat był to jeden z dwóch medali wywalczonych przez tę uczelnię w klasyfikacji generalnej. Kolejny – w sezonie 2011/2012 – zdobyli także siatkarze, ale wtedy Miłosza w Raciborzu już nie było.

Po sukcesie w AMP przyszedł bowiem sukces także w Akademickich Mistrzostwach Europy. W Rijece udało się wywalczyć trzecie miejsce, a Miłosz otrzymał nagrodę najlepszego blokującego. To był początek jego poważnej kariery.

Po przenosinach do Kielc jego Fart szybko awansował z II ligi i w 2010 roku dostał się do ekstraklasy, w której gra do dziś. Na najwyższym szczeblu rozgrywek Miłosz wyróżniał się skutecznością w bloku, co zaowocowało transferem do Bydgoszczy, a potem do Olsztyna. W tamtejszym AZS Miłosz spędził aż pięć sezonów i rok temu bił się o podium.

W ekstraklasie Miłosz rozegrał łącznie prawie 230 meczów, w których zdobył ponad 1400 punktów. Teraz ma już status doświadczonego środkowego i z pewnością chętnie wróciłby do walki o tytuły akademickie, od których zaczęła się jego wielka gra.