WSZiA Opole bezkonkurencyjna w półfinale AMP siatkarek

0
1321
fot. Kamila Kluczek

Półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet zorganizowany w stolicy Dolnego Śląska przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zakończył się sukcesem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Opola.

Poziom tegorocznego półfinału D był naprawdę wysoki. Zespoły zaprezentowały świetną formę pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią. W rozgrywkach w dniach 7-9 maja wzięło udział 14 drużyn, które rozlosowano do czterech grup eliminacyjnych:

  • Grupa A: Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  • Grupa B: Politechnika Częstochowska, Politechnika Opolska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Grupa C: Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
  • Grupa D: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

Do finału, który ma się odbyć w Krakowie, awansowały cztery najlepsze zespoły. W walce o trzecie miejsce poziom był bardzo wyrównany i Politechnika Śląska z Gliwic wygrała z AWF Katowice po emocjonującym tie-breaku 2:1 (25:16, 23:25, 17:15).

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Szczerze mówiąc, śmiem twierdzić, że zagraliśmy troszeczkę ponad plan. Były dwa kluczowe momenty. Pierwszy z nich to mecz grupowy z Częstochową, z którą przegraliśmy w ramach Mistrzostw Śląska. Wiedziałem, że to mocny zespół, w dużej mierze oparty na składzie pierwszoligowym z Częstochowy, ale udało się wygrać. Dzięki temu uniknęliśmy w ćwierćfinale Gliwic, co dało nam szansę na awans do finału i dostaliśmy się do tej czwórki – powiedział Rafał Kalinowski, trener AWF Katowice.

foto: Kamila Kluczek

W finale rywalkami Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Opola był Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic. Faworytki wygrały 2:0 (25:19, 25:14).

Najlepszą zawodniczką turnieju została Andżelika Gajer z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Opola. – Bardzo się cieszę, że razem udało się nam zająć pierwsze miejsce, a tym samym zapewnić sobie grę w Krakowie na finałach AMP. Cały turniej stał na bardzo fajnym poziomie siatkarskim i wywalczenie najwyższego miejsca wcale nie było takie łatwe, nawet jeśli wszystko udało nam się wygrać 2:0. Prawda jest taka, że w takim składzie udało nam się spotkać pierwszy raz, właśnie na półfinałach we Wrocławiu, co na pewno było dodatkowym utrudnieniem – skomentowała MVP turnieju. – Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować całej drużynie za super atmosferę i dobrą grę, ale również podziękować organizatorom. Dobra organizacja wszystkich zaangażowanych osób sprawiła, że turniej przebiegł sprawnie, bez żadnych komplikacji. Cieszę się, że mogłam zagrać półfinały tutaj i to jeszcze w tak pięknym mieście, jakim jest Wrocław – dodała Gajer.

foto: Kamila Kluczek

– Turniej był jak najbardziej udany! Dowiadując się, że odbędzie się on we Wrocławiu, tak jak w tamtym roku, bardzo się ucieszyłyśmy. Poziom bardzo wysoki, mecze zacięte. Można było pooglądać kawał dobrej siatkówki i walkę do ostatniej piłki. Dziwię się, że parkiet na hali jest jeszcze cały po takich mocnych atakach. Nie zabrakło dobrego humoru i studenckiej atmosfery. Podsumowując, to było wielkie święto damskiej siatkówki – dodała Julia Dwornik, libero ŚUM Katowice.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.

Klasyfikacja końcowa półfinału D AMP w piłce siatkowej kobiet

1. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Politechnika Śląska w Gliwicach
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
5. Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
6. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
7. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
8. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
9. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
10. Uniwersytet Śląski w Katowicach
11. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
12. Politechnika Częstochowska
13. Politechnika Wrocławska
14. Politechnika Opolska

Tekst: Hanna Matula