Wielki tenisowy sukces Borysa Zgoły

0
102

Tenisista AZS Poznań, Borys Zgoła został podwójnym zwycięzcą 45. Grand Prix Wojciecha Fibaka ITF3 Juniors. Turniej rozegrano na kortach AZS w Poznaniu.

Najpierw w finale singla po bardzo zaciętym trzysetowym meczu pokonał swojego partnera deblowego Patryka Stokowskiego 6:3, 4:6, 6:2. Po odpoczynku polski duet Zgoła/Stokowski pokonał zdecydowanie parę portugalsko-belgijską Tiago Pereira, Noah Merre 6:3,6:4.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy od momentu, kiedy Grand Prix Fibaka stał się turniejem międzynarodowym, w finale singla zagrało dwóch Polaków. Również po raz pierwszy w historii tego międzynarodowego turnieju zwycięzcą, i to od razu w singlu i w deblu, został wychowanek AZS Poznań.

– Wygrana w Grand Prix Wojciecha Fibaka to najcenniejszy tytuł w mojej dotychczasowej karierze. Na dodatek wygrałem na kortach, na których codziennie trenuję. Półfinał i finał były bardzo wyczerpujące, grałem trzysetowe pojedynki, ale najważniejsze, że pokonałem rywali. Cieszę się też z punktów, które dopiszę do rankingu ITF do lat 18 i dziękuję kibicom i rodzinie, która mnie wspierała na trybunach – podsumował Borys, którego trenerem jest Andrzej Kapaś.

Grę pojedynczą wśród juniorek wygrała pochodząca z Tajlandii Pimrada Jattavapornvanit, pokonując Amerykankę Sonyę Macavei 6:3, 4:6, 7:5. Gra podwójna juniorek zakończyła się po trzysetowym pojedynku zwycięstwem pary irlandzko-niemieckiej Celine Simunyu/Sonja Zhiynbayeva, które pokonały parę rosyjską Victoria Matasova/Daria Shadchneva 1:6, 7:5, 10:5.

W tegorocznej, stojącej na bardzo wysokim poziomie, edycji turnieju wzięło udział 119 juniorek i juniorów z 25 państw.