Dwadzieścia drużyn – osiem żeńskich i dwanaście męskich – zagra w turnieju finałowym „Futsal Gram”, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Opolu. To będzie zwieńczenie olbrzymiej imprezy, której celem jest promocja futsalu.

– Ideą projektu jest uświadomienie uczniom szkół podstawowych, że
futsal jest samodzielną dyscypliną sportową i że nazwa „piłka nożna w hali” jest błędna. Zmaganiom sportowym towarzyszyć będą konferencje szkoleniowe dla trenerów i nauczycieli zgłoszonych zespołów – mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechniki Opolskiej i wiceprezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

Drużyny, które trafiły do turnieju finałowego w Opolu, wcześniej pomyślnie przebrnęły eliminacje w Toruniu, Lesznie, Warszawie i Katowicach. W turnieju dziewcząt zagrają drużyny SP św. Franciszka w Warszawie, SP w Krobii, SP 34 w Toruniu i PSP 2 w Opolu (grupa A) oraz SP 11 w Siemianowicach Śląskich, PSP 24 w Opolu, PSP w Pawłowicach i SP 24 w Toruniu (grupa B). Z kolei w turnieju chłopców drużyny zostały podzielone na cztery grupy: SP Sportowa Mysłowice, SP 8 Toruń, PSP 2 Opole (grupa A), SP św. Franciszka Warszawa, SP 7 Leszno, PSP 5 Opole (grupa B), SP 3 Ruda Śląska, PSP Drobnin, SP 28 Toruń (grupa C) oraz SP 8 Siemianowice Śląskie, SP 13 Toruń i SP Osieczna (grupa D).

– W turnieju biorą udział reprezentacje szkół podstawowych złożonych z uczniów od piątej do ósmej klasy. Przygotowaliśmy dla zawodników sporo atrakcji, m.in. uroczystą ceremonię otwarcia, która odbędzie się w piątek. Wtedy też dla młodych sportowców wystąpi zespół Pech z Opola oraz półfinalista mistrzostw świata w football freestyle Miłosz Stopiński. Z kolei w sobotę czeka nas rywalizacja grupowa, a w niedzielę faza pucharowa i zakończenie imprezy – dodaje Wróbel.

Zarówno uroczystość rozpoczęcia imprezy, jak i wszystkie mecze, będą transmitowane w Internecie. Arenami zmagań młodych futsalistów i futsalistek będą Stegu Arena i Hala Politechniki Opolskiej, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, a także specjalny dedykowany medal.

– Warto zwrócić uwagę na konferencję szkoleniową dla trenerów i nauczycieli. Prelegentami będą m.in. trener reprezentacji Polski w futsalu Błażej Korczyński i sędzia główny Tomasz Frąk – dodaje Wróbel.

SELECT oficjalną piłką turnieju FUTSAL GRAM

Dzięki dobrej współpracy Futsal Ekstraklasy z firmą SELECT oficjalną piłką turnieju Futsal Gram 2019 jest piłka tej firmy. Każdy z organizatorów turniejów wojewódzkich otrzymał po 10 piłek dla zwycięzców w danym regionie. Ponadto w finale każda z drużyn otrzyma replikę oryginalnej piłki Futsal Ekstraklasy.

 
Firma SELECT oferuje pokaźny asortyment piłek do futsalu o kontrolowanym odbiciu, zgodnym z regulaminem. Ponadto stała się prekursorami w opracowywaniu specjalnych piłek do tej dyscypliny o obwodzie i masie odpowiednich dla poszczególnych grup wiekowych.
 
W trakcie procesu opracowywania piłka SELECT do futsalu powstała na podstawie opinii od profesjonalnych graczy ligowych, młodzików i trenerów. Odbyto również całe sesje treningowe z zawodowym bramkarzem, aby przetestować widoczność piłki w powietrzu. ​​​​​​​
 
Firma SELECT jest oficjalnym dostawcą piłek dla bardzo wielu drużyn narodowych, lig i klubów z całego świata. Ligi Futsalu z Danii, Norwegii, Szwecji, Łotwy, Serbii, Rosji, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Czarnogóry rozgrywają swoje mecze tymi piłkami do futsalu, a w ostatnim czasie firma SELECT została również oficjalnym dostawcą piłek meczowych do futsalu dla Ligi Ekstraklasa w Polsce.
Turniej finałowy „Futsal Gram” organizuje KU AZS Politechniki Opolskiej na zlecenie Zarządu Głównego AZS przy współpracy z Futsal Ekstraklasą. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj