W swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 w I lidze futsalu kobiet, drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała na wyjeździe Ekosport Białystok aż 10:1.

Kortowskie „Szpilki” długo czekały na inaugurację rozgrywek. Dwa pierwsze mecze na prośbę rywalek musiały przełożyć na późniejszy termin. Olsztyńscy kibice muszą jeszcze chwilę poczekać m.in na derby Olsztyna, czyli spotkanie z młodymi zawodniczkami Akademii Sportu Stomil Olsztyn.

Piłkarki AZS UWM High Heels Olsztyn rozpoczęły nowy sezon w bardzo efektowny sposób. Na zwycięstwo 10:1 z Ekosportem złożyły się m.in. trzy bramki Natalii Łapińskiej i… cztery trafienia Anny Siwickiej. Po jednym golu dołożyły Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojadyńska i Julia Klonowska. Rywalki odpowiedziały tylko honorowym trafieniem Magdaleny Kalinowskiej.

– Osobiście bardzo mnie cieszy, że potrafiłyśmy wykorzystać stałe fragmenty gry i naszą umiejętną grę zespołową. Nie wygrywały tylko indywidualne umiejętności, ale cała drużyna. Każda dziewczyna, która pojechała z nami, mogła zagrać w tym meczu i to jest bardzo istotne, że każda tę szansę otrzymała – powiedziała Aleksandra Kojadyńska, grająca trenerka AZS. – Do Białegostoku pojechałyśmy bardzo spragnione gry. Solidnie przepracowałyśmy ten okres przygotowawczy i warto czekać na więcej. Nie mogę się doczekać tego, co ta drużyna zaprezentuje w tym roku! Każdy mecz będzie pełen emocji. Patrzę na to bardzo pozytywnie! – dodała.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!