W Wiśle rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie

0
737

Blisko 300 studentów z 48 uczelni wyższych z całej Polski znalazło się na listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które rozpoczęły się w piątek na stoku Skolnity w Wiśle. Organizatorem zawodów jest AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Impreza potrwa do soboty, a studenci po raz pierwszy w historii rywalizować będą w dwóch konkurencjach – tradycyjnym slalomie gigancie oraz nowej konkurencji Akademickich Mistrzostw Polski, czyli banked slalomie. W tej konkurencji zawodnicy rywalizować będą drugiego dnia mistrzostw, natomiast w piątek uczestnicy zmagać się będą z trasą w slalomie gigancie – na dwóch niezależnych slalomach ścigać się będą osobno kobiety i mężczyźni. Zakończenie imprezy odbędzie się ok. godziny 20 w wiślańskim Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. – Po uroczystościach będzie okazja do wspólnego świętowania i zabawy przy ognisku i muzyce w przygotowanej strefie pod stokiem – informują organizatorzy.

Swoich reprezentantów do Wisły przysłało aż 48 uczelni – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Humanistyczno-Ekonomiczny im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Partnerami Strategicznym Mistrzostw są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Grupa LOTOS SA, a zawody odbywają się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka i burmistrza miasta Wisła Tomasza Bujoka.