Siedemnaście drużyn walczyć w będzie w sobotę i niedzielę w turnieju o Akademicki Puchar Polski w unihokeju. W hali Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pokażą się reprezentacje uczelni z całej Polski.

To trzeci turniej o Akademicki Puchar Polski w unihokeju w historii. – Ta dyscyplina w środowisku akademickim istnieje wprawdzie kilkanaście lat, ale w ostatnich latach jego popularność lawinowo rośnie. Na uczelniach tworzone są sekcje unihokeja, które zaczynają rywalizować w lokalnych rozgrywkach, a niektóre z nich startują w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja – mówi Maciej Konieczka, organizator Akademickiego Pucharu Polski.

Rozgrywki o Akademicki Puchar Polski w unihokeju prowadzone są w odmianie SWISS, czyli drużyny składają się z bramkarza i trzech zawodników w polu. – Formuła ta jest bardzo popularna w Szwajcarii i Szwecji, gdzie unihokej należy do grona sportów narodowych, a dzięki poprzednim edycjom naszego turnieju zaistniała także w Polsce – dodaje Konieczka. To dynamiczna forma unihokeja, bo za sprawą zmniejszonej liczby graczy, a co za tym idzie zmniejszonego boiska, w trakcie gry pada bardzo wiele bramek.

Turniej odbędzie się w hali Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 9, a w niedzielę, gdy odbywać się będę starcia finałowe – o godz. 8.

Drużyny uczestniczące w turnieju o Akademicki Pucharz Polski w unihokeju
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
6. Gdański Uniwersytet Medyczny
7. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
8. Politechnika Gdańska
9. Politechnika Rzeszowska
10. Politechnika Warszawska
11. Politechnika Wrocławska
12. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
13. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
14. Uniwersytet Morski w Gdyni
15. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
16. Uniwersytet Warszawski
17. Uniwersytet Wrocławski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj