Studentki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowicza w Zamościu zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. Dwudniowy turniej zakończył się we wtorek w Rzeszowie.

W imprezie udział wzięło czternaście drużyn kobiecych i piętnaście męskich. W finale turnieju kobiet wrocławianki pokonały Uniwersytet Warszawski 3:2, a dopiero trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Z kolei w turnieju mężczyzn najlepsza drużyna z poprzedniego roku, Politechnika Rzeszowska, zajęła dopiero czwarte miejsce. W finale walki nie brakowało, bo ekipa z Zamościa pokonała Politechnikę Gdańską również 3:2. Brąz trafił w ręce zawodników Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Zwyciężczynie z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu grały w składzie: Julia Szymczak, Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn. W składzie męskiej drużyny z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu było czterech zawodników – Arkadiusz Żuk, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki i Konrad Kulpa.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami mistrzostw w tenisie stołowym były miasto Rzeszów oraz – obchodząca w tym roku siedemdziesiątą rocznicę powstania – Politechnika Rzeszowska.

12. Uniwersytet Łódzki
13-14. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Śląska w Gliwicach

12. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
13-15. Politechnika Warszawska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie