Jesteśmy niemal w połowie fazy jesiennej bieżącego sezonu AZS Edu Esports. W League of Legends i Counter-Strike’u wyróżnia się drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, która lideruje w swoich grupach obu dywizji. Mecz kolejki zwyciężyli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej pokonując Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy.

LEAGUE OF LEGENDS

Mecze grupy pierwszej zakończyły się zwycięstwami faworytów. Na pozycjach w czubie tabeli umocniły się reprezentacje Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Obrońcy tytułu z Krakowa bez większych problemów pokonali studentów z Bydgoszczy w niedzielnym starciu kolejki.

Grupa druga ma już samodzielnego lidera – Politechnika Wrocławska pokonała katowicki Uniwersytet Ekonomiczny w meczu na szczycie. Trzy punkty trafiły także na konto Politechniki Gdańskiej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W grupie trzeciej bez punktów pozostają Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, które przegrały odpowiednio z Politechniką Poznańską i Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Starcie politechnik ze Śląska i Krakowa wygrali studenci z byłej stolicy, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli.

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

Najciekawszym starciem grupy pierwszej było spotkanie Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Śląskiej, które zakończyło się remisem (9:16 na Nuke, 16:14 na Mirage). Potknięcie liderów z AGH ucieszyło reprezentantów PJATK, którzy dzięki walkowerowi w meczu ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego wskoczyli na drugie miejsce. Pierwsze punkty dopisała sobie reprezentacja KUL, zdecydowanie wygrywając z Uniwersytetem Wrocławskim (16:0 na Overpassie, 16:6 na Mirage).

Lider zremisował także w grupie drugiej – Uniwersytet Warszawski po bardzo zaciętym meczu podzielił się punktami z Politechniką Gdańską (13:16 na Trainie, 16:13 na Mirage). Dzięki pokonaniu lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechnika Krakowska zameldowała się na drugiej pozycji (16:4 na Mirage, 16:13 na Nuke).

W trzeciej grupie bardzo ważne zwycięstwo odnieśli reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego, przewodząc aktualnie w tabeli kosztem Akademii Leona Koźmińskiego (16:14 na Vertigo, 16:10 na Mirage). Drużyna “Morsów UG” może się tym samym pochwalić pierwszym miejscem zarówno w dywizji LoL, jak i CS:GO. W czubie tabeli jest jednak bardzo ciasno – tyle samo punktów co Gdańszczanie mają studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej, a jeden mniej, oprócz ALK, mają reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Kolejna runda pełna emocji w AZS Edu Esports – transmisje na twitch.tv/esports_assoc prezentują się następująco:

  • wtorek, 15 grudnia, 19:00 – Uniwersytet Wrocławski vs Politechnika Śląska (CS:GO)
  • środa, 16 grudnia, 19:00 – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu vs Uniwersytet Gdański (LoL)
  • czwartek, 17 grudnia, 19:00 – Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy vs Uniwersytet Warszawski (LoL)
  • niedziela, 20 grudnia, 18:00 – Akademia Górniczo-Hutnicza vs Uniwersytet Wrocławski (LoL)
  • niedziela, 20 grudnia, 19:30 – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego vs Akademia Techniczno-Humanistyczna