Uniwersjada w Chengdu przeniesiona na 2023 rok

0
622

XXXI Letnia Uniwersjada, która miała odbyć się w Chengdu na przełomie czerwca i lipca 2022 roku została przełożona na 2023 rok. 

Pierwotnie impreza była zaplanowana na sierpień 2021 roku, jednak ze względu na epidemię COVID-19 i związanymi z nią ograniczeniami została przeniesiona na 2022 rok.

Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego w porozumieniu z Komitetem Organizacyjnym Letniej Uniwersjady w Chengdu podjęła decyzję o kolejnym przełożeniu terminu imprezy.

– Decyzja o zmianie terminu Uniwersjady w Chengdu nie jest łatwa, ale właściwa dla sportowców-studentów. Ich dobro jest zawsze dla nas priorytetem numer jeden. Ciągła niepewność co do warunków sprawiła, że przełożenie zawodów było rozsądnym wyborem – wiele krajowych federacji sportu akademickiego zmieniło już swoje plany – przyznaje w oficjalnym komunikacie FISU pełniący obowiązki prezydenta federacji Leonz Eder. – Wysłanie zawodników na Uniwersjadę to wielka odpowiedzialność i FISU jest przekonane, że ta decyzje umożliwi udział jak największej liczbie sportowców w Uniwersjadzie w przyszłym roku – dodaje.

Pełny komunikat o przełożeniu Uniwersjady w Chengdu jest dostępny tutaj.

Przed tygodniem FISU podało informację o wstrzymaniu praw do organizacji Letniej Uniwersjady w 2023 roku w Jekaterynburgu w Rosji.

Fot. FISU