Umowa sponsorska podpisana!

0
757

W Fabryce Cukierków „Pszczółka” doszło do podpisania kolejnej już umowy o współpracy między AZS UMCS Lublin, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Fabryką Cukierków „Pszczółka” oraz Krajową Spółką Cukrową. 

Chodzi oczywiście o drużynę koszykówki kobiet, występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Udział w konferencji wzięli Jego Magnificencja Rektor UMCS – prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków “Pszczółka” – Robert Rudnicki, Dyrektor Departamentu Marketingu i Sprzedaży Krajowej Spółki Cukrowej – Paweł Jacek Piotrowski oraz Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin – Dariusz Gaweł. Obecni na wydarzeniu byli też przedstawiciele drużyny. Oprócz trenera Krzysztofa Szewczyka pojawiły się zawodniczki: Alexis Peterson, Jovana Popovic, Agnieszka Szott-Hejmej oraz Zuzanna Sklepowicz.

Konferencję rozpoczął gospodarz spotkania, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków “Pszczółka” ‒ Robert Rudnicki:

– Fabryka powstała w 1952 roku, UMCS w 1944 roku. Można powiedzieć, że jesteśmy prawie rówieśnikami. My, jak i uniwersytet działamy na terenie Lublina. Cieszymy się, że możemy połączyć nasze potencjały, możliwości sportowe i marketingowe. To już piąty rok naszej współpracy. Z każdego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dlatego i teraz podeszliśmy entuzjastycznie. Pozostaje mi tylko życzyć sukcesów!

Swojego zadowolenia nie krył również Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski:

– Przede wszystkim dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Jesteście dla nas bardzo ważnym sponsorem, dzięki któremu możemy być jedną z czołowych drużyn w Polsce. Oczywiście marzeniem jest, żebyśmy mogli pójść dalej. Patrząc na skład drużyny, mam nadzieję, że teraz będzie pierwsza czwórka. Mamy w tym roku 75-lecie uczelni, więc trzeba powalczyć o coś więcej niż dotychczas. Dodatkowo ja powoli kończę kadencję rektora, więc dobrze byłoby, gdyby pojawił się sukces, który zachęci mojego następcę do akceptowania takiej działalności sportowej naszej uczelni. Myślę oczywiście, że tak będzie, bo mamy duży potencjał sportowy na różnych polach.

W imieniu Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej głos zabrał Dyrektor Departamentu Marketingu i Sprzedaży Krajowej Spółki Cukrowej – Paweł Jacek Piotrowski:

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy włączyć się w sukcesy zespołu. Miejmy nadzieję, że będą one jeszcze większe. Dla nas istotne jest też to, że wzrasta rozpoznawalność naszych marek wśród kibiców. Rok temu mówiłem, że będziemy starali się dalej wspierać zespół i dzisiaj widać, że nam się to udało. Sytuacja na rynku cukru jest jaka jest, więc włączamy się na tyle, na ile możemy. Mam nadzieję, że jeśli ona się poprawi, to będziemy włączali się bardziej. Liczymy, że drużynie uda się zrealizować postawione cele.

Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć tradycyjnego już zdjęcia. Na ręce sponsorów przekazane zostały też pamiątkowe koszulki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

– Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest naszym partnerem od samego początku, momentu pojawienia się drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet. Budujemy wspólny projekt nie tylko jednak na podstawie ekstraklasy, ale i w kontekście szkolenia dzieci i młodzieży. Posiadanie solidnych mecenasów czy wręcz przyjaciół jest szalenie ważne. Pozwala patrzeć z odwagą w przyszłość w szerokim horyzoncie czasowym. Jesteśmy jak rodzina – mówi Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł.

Autor: Kamil Wojdat

Fot. Michał Piłat

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj