UMCS Lublin najlepszy na strefie

0
1253

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał turniej półfinałowy AMP w futsalu mężczyzn, który odbył się w Lublinie. Do finałów awansowały także UJ Kraków, PWSZ Tarnów i UEK Kraków.

Najwięcej emocji w Lublinie przyniosły sobotnie spotkania ćwierćfinałowe, które zadecydowały o tym kto awansował na turniej finałowy. Jedno z nich zakończyło się rzutami karnymi, które w ostateczności lepiej wykonali reprezentanci UMCS Lublin pokonując w nich Uniwersytet Rzeszowski.

Zdjęcie z dekoracji po turnieju AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał C, Lublin 24-27 stycznia 2019 r.

Ostatni dzień Mistrzostw zdecydował o klasyfikacji turnieju. W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie pokonał PWSZ Tarnów, natomiast w meczu finałowym UMCS Lublin wygrał z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Nagrody dla najlepszego zawodnika Norberta Myszki (UMCS Lublin), bramkarza Michała Mieleckiego (UJ Kraków), strzelca turnieju Mikołaja Pysia (UJ Kraków) oraz pamiątkowe puchary dla uczelni wręczała Pani Prezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.