Po długiej przerwie wznowiła rozgrywki ekstraliga kobiet w futsalu. Mistrzynie Polski z drużyny AZS UAM Poznań, zainaugurowały udział w rywalizacji z opóźnieniem, bo dopiero 14 listopada, rozgrywając we własnej hali spotkanie z AZS AWF Warszawa.

Rywalizacja tych zespołów od niepamiętnych czasów stoją na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie tym razem. W swoim pierwszym meczu nowego sezonu poznanianki pewnie pokonały rywalki z AZS AWF 10:1. Mecz praktycznie rozstrzygnął się już do przerwy, na którą zawodniczki schodziły przy wysokim prowadzeniu zespołu AZS UAM (3:0), a dominacja gospodyń w każdym aspekcie sztuki futsalowej od początku do końca rywalizacji nie podlegała żadnej dyskusji. Nic dziwnego, że po zakończeniu spotkania trener Wojciech Weiss był z postawy swoich podopiecznych bardzo zadowolony. Dodajmy, że uzyskany wynik i doskonała postawa zespołu z Poznania potwierdzają jego medalowe aspiracje w sezonie 2021/2022.

Bramki dla drużyny AZS UAM zdobyły: Maja Kuleczka (3), Zuzanna Sawicka (2), Marta Zielińska, Eliza Ostrowska, Patrycja Sutkowska, Zofia Śliwińska oraz Alicja Zając.