Trwają zapisy na II Wirtualny Bieg UMedu!

0
463

Trwają zapisy do drugiej edycji Wirtualnego Biegu „BiegajMy osobno – PomagajMY razem”, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fumed – Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i AZS UMed Łódź.

Tej wiosny miał się odbyć IV Bieg Charytatywny UMedu, przełożony z maja 2020 roku, ale sytuacja epidemiologiczna nadal nie pozwala na jego organizację. Jednak zachęceni sukcesem ubiegłorocznego wirtualnego biegu działacze AZS UMed Łódź we współpracy z uczelnią i fundacją postanowili ponownie przeprowadzić imprezę w takiej formie.

– Pierwsza edycja Wirtualnego Biegu UMedu okazała się być strzałem w dziesiątkę! Wzięło w niej udział ponad 300 zawodników. Przebiegliśmy łącznie 15 tysięcy kilometrów. Z tytułu opłat startowych uzbieraliśmy ponad 16 tysięcy złotych, które w całości zostały przekazane na cel charytatywny. Czuliśmy się zaszczyceni, że nasze wysiłki zostały docenione i otrzymaliśmy Nagrodę Fair Play podczas Gali Sportu Akademickiego – przyznaje Prezes Klubu Uczelnianego AZS UMed Łódź, Dominik Oleś. – W takich okolicznościach było dla nas oczywiste, że ponownie podejmiemy wyzwanie i zorganizujemy drugą edycję biegu w formie wirtualnej. Oferujemy wszystkim chętnym możliwość udziału w rywalizacji sportowej w bezpiecznych warunkach, dlatego zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji – dodaje.

Zmagania, podobnie jak przed rokiem, będą polegały na zbieraniu przebiegniętych kilometrów w aplikacji w ciągu dziesięciu dni trwania wydarzenia. Uczestnicy mogą zatem biegać wszędzie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, oczywiście z zachowaniem obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Aktywność będzie można podejmować w dowolnym czasie, codziennie lub w wybranych dniach. Akcja rozpocznie się 6 maja 2021 i potrwa do 16 maja 2021. Liczba uczestników jest nieograniczona – każda osoba pełnoletnia, która chce wziąć udział w biegu może dołączyć do wydarzenia.

Celem biegu jest aktywizacja społeczności akademickiej oraz wszystkich tych, którzy chcą pobiec z pomocą. Każdy uczestnik zobowiązany jest do dokonania opłaty startowej. Cały dochód zostanie przekazany Fundacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która przeznaczy go na wsparcie Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która mieści się w Ośrodku Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej. Organizatorzy oferują dwa warianty uczestnictwa. Pierwszy z nich zakłada opłatę startową w wysokości 40 zł. Pakiet obejmuje dostęp do aplikacji Activy oraz elektroniczny dyplom z podsumowaniem zmagań. Ci, którzy zdecydują się na opłatę w wysokości 80 zł dodatkowo otrzymają pamiątkową koszulkę z grafiką wydarzenia. Podobnie jak przed rokiem istnieje możliwość dokonania wyższej wpłaty – wszystkie środki zostaną przeznaczone na szczytny cel wirtualnego biegu.

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody. Prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn na podstawie liczby przebiegniętych kilometrów, zebranych w aplikacji Activy, a także klasyfikacja czasowa na 10 km. Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn z największą liczbą przebiegniętych kilometrów oraz osoby z najlepszymi czasami na 10 km otrzymają nagrody od partnerów i sponsorów wydarzenia. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, oficjalne wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 20 maja 2021 roku w Auli 1000 Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Do udziału w biegu można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i śledzenia strony biegu, gdzie znajdziecie między innymi regulamin imprezy i wszystkie bieżące informacje.