Wilkasy k. Giżycka to idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku. O walorach Mazur przekonają się osoby z niepełnosprawnościami, do których kierowany jest Integracyjny Festiwal Sportowy AZS. 

Dziesięciodniowy obóz odbędzie się w dniach 6-15 września 2021 r. Jest on skierowany przede wszystkim do osób, które chcą podjąć lub podejmują próby amatorskiego uprawiania sportu. Dzięki bogatemu programowi każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z wielu form aktywności fizycznej.

Na Mazurach nie może zabraknąć sportów wodnych. Bajeczne jeziora Niegocin i Kisajno posłużą do nauki kajakarstwa i żeglarstwa. Okoliczne lasy będą świetną bazą wypadową do nordic walking czy kolarstwa. Pojawi się również niejedna okazja do skorzystania z kortów tenisowych czy boisk do sportów plażowych. Wyjazd będzie również okazją do zgłębienia wiedzy w temacie prozdrowotnych wartości sportu oraz wpływu odżywiania na organizm.

Zapisy
W obozie udział może wziąć każda pełnoletnia osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów. Dla zakwalifikowanych uczestników, udział w obozie jest bezpłatny.

Kliknij tutaj, by zapisać się do udziału i dowiedzieć się więcej o Integracyjnym Festiwalu Sportowym AZS. Dla jeszcze niezdecydowanych, przedstawiamy również relację wideo z ubiegłorocznej edycji:

Organizatorem Integracyjnego Festiwalu Sportowego jest Akademicki Związek Sportowy. Obóz jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem wydarzenia jest Grupa LOTOS.