To były przepiękne układy! Medale AMP w aerobiku w Łodzi rozdane! [FOTO, WIDEO]

0
686

W hali Politechniki Łódzkiej po raz kolejny odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym. Zawody zdominowali reprezentanci krakowskich uczelni, choć z medalami zawody zakończyli także przedstawiciele gospodarzy czy faworyzowanego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tegoroczne AMP w aerobiku sportowym przeprowadzono w pięciu kategoriach: solistek, solistów, duetów, trójek oraz teamów. W piątek – pierwszego dnia zawodów – odbyły się eliminacje oraz półfinały, a dopiero na sobotę zaplanowano najważniejsze z występów, czyli finały.

Warto dodać, że AZS Politechniki Łódzkiej już po raz drugi z rzędu organizował Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Co ciekawe, podczas ubiegłorocznej edycji zawodnicy bardzo chwalili sobie obiekt, czyli Zatokę Sportu. Nic więc dziwnego, że ponownie zdecydowano się rozegrać zawody właśnie w tej z łódzkich hal. – Przy organizacji pierwszych zawodów obawialiśmy się, że będzie to zbyt skomplikowane ze względu na regulamin techniczny – opowiada Marcin Nadratowski, wiceprezes AZS Politechniki Łódzkiej. – Dzięki pomocy naszej ukochanej trenerki Moniki Boruch wszystko dopięliśmy na ostatni guzik. W tym roku doszlifowaliśmy wszystkie niedoskonałości. Łącznie do Łodzi przyjechało aż 114 zawodników z 15 uczelni. To naprawdę fajny wynik.

Sobotnie zawody były kluczowe dla zawodników, którzy marzyli o walce o medale. Dlatego w eliminacjach oraz półfinałach wyłoniono po osiem najlepszych osób z każdej z kategorii. Wyjątkiem były tria, a w finale o złoto zmierzyli się ze sobą jedynie przedstawiciele Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ostatecznie triumfowały przedstawicielki pierwszej z wymienionych uczelni.

Po naradzie sędziowskiej poznaliśmy również wyniki pozostałych kategorii. Ostatecznie w kategorii solistek akademicką mistrzynią Polski została Oliwia Robak z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, która wyprzedziła Sandrę Seweryn z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Laurę Jurgałę z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. – Mój występ oceniam bardzo dobrze – mówi złota medalistka. – Ze wszystkich trzech pokazów, które miałam okazję zaprezentować, finałowy był najlepszy. Pewnie znajdę jakieś błędy, ale teraz mogę się cieszyć, tym bardziej że poziom jest bardzo wysoki i mam wrażenie, że cały czas rośnie. Organizacja też była na najwyższym poziomie i o nic nie musieliśmy się martwić.

Wśród solistów najlepszy okazał się Bartosz Abratkiewicz z Politechniki Łódzkiej, a na podium znaleźli się również Alessio Del Frate (AWF Kraków) oraz Kacper Pawłowski (Politechnika Warszawska). – Mój występ może nie był idealny, ale porządny – mówi triumfator zawodów. – Nie będę miał też za dużo czasu na świętowanie, bo mam trochę zaległości na uczelni, więc szybko wrócę do domu, chwilę odpocznę i biorę się do nauki. Zawody będę jednak wspominał dobrze i mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy i pokażemy tutaj sportową klasę.

W duetach złote medale odebrali Oliwia Robak i Magdalena Jaszcz (AWF w Krakowie), srebro przypadło Malwinie Plak i Małgorzacie Komorowskiej (Politechnika Łódzka), a brąz Aleksandrze Borkowskiej i Kornelii Susz (AGH Kraków). W teamach triumfował Gdański Uniwersytet Medyczny, drugie miejsce wywalczyła Politechnika Łódzka, a trzecie Uniwersytet Gdański.

Organizatorem wydarzenia był AZS Politechniki Łódzkiej. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski 2024 w aerobiku sportowym w Łodzi

Klasyfikacja drużynowa

 1. AWF Kraków
 2. Politechnika Łódzka
 3. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Solistki

 1. Oliwia Robak (AWF Kraków)
 2. Sandra Seweryn (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
 3. Laura Jurgała (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

Soliści

 1. Bartosz Abratkiewicz (Politechnika Łódzka)
 2. Alessio Del Frate (AWF Kraków)
 3. Kacper Pawłowski (Politechnika Warszawska)

Duety

 1. Oliwia Robak, Magdalena Jaszcz (AWF Kraków)
 2. Malwina Plak, Małgorzata Komorowska (Politechnika Łódzka)
 3. Aleksandra Borkowska, Kornelia Susz (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

Trio

 1. Kaja Kowalczyk, Aleksandra Siruts, Sandra Wikarska (Politechnika Gdańska)
 2. Polina Holovko, Martyna Szerszeń, Agata Maćkowska (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Teamy

 1. Helena Kamieniecka, Monika Drzewiecka, Dominika Kwapisz, Aleksandra Siegmiller, Aleksandra Bakuła, Marta Guz, Rozalia Czapiewska (Gdański Uniwersytet Medyczny)
 2. Zuzanna Pająk, Zuzanna Boruch, Anna Szymańska, Aleksandra Telbuch, Karolina Linek, Emilia Fojcik (Politechnika Łódzka)
 3. Kinga Strąk, Łucja Pawłowska, Marta Perfikowska, Oliwia Kmieć, Zuzanna Nowakowska, Emiliya Rybak, Aleksandra Dziurko (Uniwersytet Gdański)

Maciej Nowocień, Biuro Prasowe AZS
foto i wideo Łukasz Szeląg/Biuro Prasowe AZS