Tenisiści AZS Poznań drużynowymi mistrzami Polski!

0
1454

Tenisiści AZS Poznań zostali drużynowymi mistrzami Polski. Reprezentanci klubu ze stolicy Wielkopolski pokonali w finale turnieju w Bytomiu obrońców tytułu, UKS Beskidy Ustroń 4:2.

Rozstawiony z numerem 2 zespół z Poznania był wymieniany w gronie faworytów do medali. W składzie drużyny znaleźli się między innymi Maciej Rajski, Piotr Matuszewski czy Dominik Nazaruk, mający w dorobku medale imprez rangi mistrzostw Polski. Nie mieli jednak łatwego zadania, bo pozostałe zespoły także anonsowały do gry utytułowanych zawodników.

W pierwszym spotkaniu AZS Poznań okazał się lepszy od KS Górnik Bytom po zwycięstwach w czterech meczach singlowych i deblu.

AZS Poznań – KS Górnik Bytom 2 5:0
Maciej Rajski – Alan Bojarski 6:4, 6:4
Piotr Matuszewski – Wojciech Kasperski 6:2, 6:0
Yann Wójcik – Filip Wrona 6:2, 6:0
Dominik Nazaruk – Nikodem Barcik 6:4, 6:2
Paweł Jankowiak/Dominik Nazaruk – Nikodem Barcik/Filip Wrona 6:1, 6:2

Bardziej zacięty przebieg miało spotkanie półfinałowe z Fundacją Szczecińskim Klubem Tenisowym Promasters. AZS Poznań musiał uznać wyższość rywali w obu meczach gry podwójnej, których wynik został rozstrzygnięty dopiero w super tie-breakach. Zawodnicy z Wielkopolski wygrali jednak wszystkie mecze singlowe i zwyciężyli 4:2, zapewniając sobie awans do finału.

AZS Poznań – Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters 4:2
Maciej Rajski – Piotr Galus 6:3, 6:4
Piotr Matuszewski – Krzysztof Wetoszka 6:3, 6:2
Yann Wójcik – Mateusz Kułakowski 6:2, 6:3
Dominik Nazaruk – Kacper Lalek 6:1, 6:0
Piotr Matuszewski/Yann Wójcik – Piotr Galus/Mateusz Kułakowski 7:6 (5), 3:6, 9:11
Dominik Nazaruk/Paweł Jankowiak – Krzysztof Wetoszka/Kacper Lalek 7:6 (0), 2:6, 4:10

W finale AZS Poznań zmierzył się z ubiegłorocznymi mistrzami Polski z UKS Beskidy Ustroń. Na początek walki o złoto w spotkaniu pierwszych rakiet Paweł Ciaś wygrał z Maciejem Rajskim 6:3, 6:0. Jak się jednak okazało dla obrońców tytułu były to miłe złego początki. W drugim singlu Piotr Matuszewski pokonał Grzegorza Panfila 6:2, 7:6 (2). Także kolejne dwa mecze singlowe padły łupem reprezentantów AZS Poznań. Przed meczami deblowymi to azetesiacy byli w lepszej sytuacji. Co prawda Maciej Rajski i Dominik Nazaruk ulegli Pawłowi Ciasiowi i Grzegorzowi Panfilowi, ale w drugim spotkaniu Piotr Matuszewski i Yann Wójcik postawili kropkę nad „i”. Dzięki zwycięstwu przypieczętowali triumf AZS Poznań w meczu i w całym turnieju. Trenerem zwycięskiej drużyny jest Maciej Lorenz.

AZS Poznań – UKS Beskidy Ustroń 4:2
Maciej Rajski – Paweł Ciaś 3:6, 0:6
Piotr Matuszewski – Grzegorz Panfil 6:2, 7:6 (7-2)
Yann Wójcik – Jaroslav Pospisil 7:6 (8-6), 6:3
Dominik Nazaruk – Mateusz Kowalczyk 6:3, 6:2
Dominik Nazaruk/Maciej Rajski – Paweł Ciaś/Grzegorz Panfil 4:6, 1:6
Piotr Matuszewski/Yann Wójcik – Mateusz Kowalczyk/Jaroslav Pospisil 7:6 (7-3), 6:0

W turnieju kobiet zespół AZS Poznań zajął czwarte miejsce. W meczu o brąz tenisistki z Wielkopolski musiały uznać wyższość rywalek z CKT Grodzisk Mazowiecki.

Fot. Facebook AZS Poznań