Telewizor od konsula, czyli nowa siła w futsalu

0
1316

AZS Organizacja Środowiskowa województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny stała się stolicą futsalu. W halach Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK oraz VIII LO w Toruniu odbył się turniej strefy A AMP w futsalu mężczyzn.

Zawody poprzedziła weryfikacja zespołów, które otrzymały awans w rozgrywkach regionalnych. Łącznie wystartowało 16 zespołów i ponad 200 zawodników.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się w piątek 1.02.2019. Rozegrano mecze w ramach czterech grup. Grupa A składała się z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, UKW w Bydgoszczy oraz PWSZ Leszno. W skład grupy B wszedł: Uniwersytet Szczeciński, AWF Poznań, WSEiT Poznań oraz ZUT w Szczecinie. Grupę C tworzyły WSG Bydgoszcz, Akademia Morska w Szczecinie, PWSZ Piła oraz UP w Poznaniu, a grupę D: AWFiS Gdańsk, KJ TSW Toruń, Politechnika Gdańska i UAM Poznań.

Niecodzienne rozstrzygnięcia nastąpiły w pierwszej grupie, w której wszystkie mecze wygrali poznaniacy, a reszta ekip zwyciężyła po razie. O awansu do strefy pucharowej Uniwersytetu Gdańskiego zdecydował lepszy bilans bramkowy, ale koniec marzeń tej drużyny o wyjeździe do Opola nastąpił niebawem.

Na drodze piątej ekipy ostatnich finałów AMP stanęła bowiem debiutująca w naszych rozgrywkach uczelnia z Torunia. Klub Uczelniany AZS Kolegium Jagiellońskiego powstał dopiero trzy miesiące temu, ale zdążył zmontować skład, który bez problemu wygrał całe zawody. Z zawodnikami występującymi w ekstraklasie, z których kilku ma doświadczenie reprezentacyjne, przegrał nie tylko Uniwersytet Gdański, ale i wszyscy inni.

W półfinale niespodziewany opór stawił im czarny koń imprezy – PWSZ Piła, a w finale Politechnika Poznańska. Walkę o trzecie miejsce wygrali brązowi medaliści AMP sprzed roku,  studenci WSG Bydgoszcz. Cała czwórka wywalczyła awans do turnieju finałowego. Torunianie, których ma zasilić jeszcze jeden z najlepszych futsalistów w Polsce, będą w nim losowani z ostatniego koszyka, ale wygląda na to, że powalczą o medale.

Jak przystało na zawody organizowane w Toruniu, nie zbrakło nagrody głównej ufundowanej przez Konsula Honorowego Republiki Słowenii – Jana Walczaka. Telewizor trafił do króla strzelców, którym został Dawid Przybyszewski z Politechniki Poznańskiej. Wybrano również MVP turnieju, którym został Remigiusz Spychalski – reprezentant KJ TSW Toruń. Nie zapomniano również o najlepszym bramkarzu, którym został Marek Wojciechowski z Politechniki Poznańskiej.

Wszystkim uczestnikom, trenerom, działaczom i przede wszystkim wolontariuszom  dziękujemy, a drużynom, które wywalczyły awans do rozgrywek finałowych, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Klasyfikacja końcowa strefy A AMP w futsalu mężczyzn

1. Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa
2. Politechnika Poznańska
3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
4. Państwowa Wyższa Szkoła w Pile
5. Politechnika Gdańska
6. Uniwersytet Gdański
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
9. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
10. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
11. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
12. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
13-16. Wyższa Szkoła Edukacji i Turystyki w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku