Innych nie przepuścili

0
522

Zespoły z Górnego Śląska zgarnęły wszystkie bilety ze strefy D uprawniające do udziału w finałach AMP w futsalu mężczyzn.

Półfinał D różnił się od pozostałych tym, że o wyjazd na finały walczono w nim do ostatniego dnia. Wszystko przez to, gospodarzem decydującego turnieju będzie Politechnika Opolska, która powinna grać właśnie w strefie D i z urzędu zajęła jedno z czterech finałowych miejsc.

W Katowicach i Siemianowicach Śl. nie wystarczyło więc wygrać mecz ćwierćfinałowy. Ta sztuka udała się gospodarzom – Uniwersytetowi Śląskiemu (2:1 z WSB Dąbrowa G.), AWF Wrocław (5:3 z Uniwersytetem Wrocławskim), Politechnice Śl. Gliwice (5:2 z Politechniką Wrocławską) i AWF Katowice (6:3 z grającym przed rokiem o brąz UHP Częstochowa). Żeby zdobyć bilet do Opola, trzeba było potem na swoją korzyść rozstrzygnąć przynajmniej jedno ze spotkań w najlepszej czwórce.

foto: @Ewelina Orzeł @Maciej Jurkiewicz

Dwie porażki (5:7 z AWF Katowice w półfinale i 2:9 z gliwiczanami w meczu o trzecie miejsce) zaliczyła ekipa AWF Wrocław (z najlepszym strzelcem Aleksandrem Muzyką) i to ona musiała obejść się smakiem. Cieszą się za to gracze Uniwersytetu Śląskiego z najlepszym bramkarzem Mateuszem Tokarczykiem, którzy w meczu o pierwsze miejsce w turnieju wygrali z AWF (z MVP Grzegorzem Górką) 5:3 i dzięki temu wrócą po roku przerwy do walki o medale.

Tym samym ekipy z Górnego Śląska zgarnęły wszystkie miejsca w finale futsalowych AMP, które odbędą się w Opolu w dniach 21-24 lutego.

Klasyfikacja końcowa strefy D AMP w futsalu mężczyzn

1. Uniwersytet Śląski w Katowicach
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
3. Politechnika Śląska w Gliwicach
4. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
5. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie
6. Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
7. Uniwersytet Wrocławski
8. Politechnika Wrocławska
9. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
10. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
12.Uniwersytet Opolski
13-15. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach