To właśnie dobry słuch może okazać się kluczem do sukcesu podczas kolejnych zawodów z cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. W dniach 27-29 października w Bydgoszczy odbędzie się ogólnopolska rywalizacja osób z niepełnosprawnościami w goalball i showdown. Już w piątek rusza nabór!

Aby przystąpić do najbliższych zawodów, nie są wymagane wiedza i umiejętności z zakresu goalball czy showdown. W pierwszym dniu dla uczestników przygotowane zostały warsztaty teoretyczne i praktyczne. Zawody odbędą się w obiektach Wyższej Szkoły Gospodarki przy ulicy Garbary 2 w Bydgoszczy.

Dla wyrównania szans zawodników niewidomych i słabowidzących, podczas meczu goalballa i showdown gracze mają zasłonięte oczy nieprzezroczystymi goglami. Piłki wyposażone są w specjalne dzwoneczki, służące do orientacji położenia piłek a mecze odbywają się w absolutnej ciszy.

Udział w Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Dla zakwalifikowanych uczestników spoza Bydgoszczy i okolic organizator zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Uczestnicy na własny koszt przyjeżdżają na zawody. O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są od piątku, 29 września od godziny 10:00 do środy, 4 października do godziny 12.00 na stronie internetowej projektu.

Chęć udziału może zgłosić każda pełnoletnia osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów. Zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie ogólnym.

Projekt Integracyjnych Mistrzostwa Polski AZS finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
Plakat: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO