Katarzyna Wąsek (CC Warszawa) zwyciężyła w obu konkurencjach trzecich eliminacji AZS Winter Cup. U panów nikt aż tak nie zdominował stawki. W gigancie swoje pierwsze zwycięstwo w akademickiej karierze odniósł Juliusz Mitan (AGH Kraków), a slalomowy rekord śrubuje Dominik Białobrzycki (AWF Katowice), który na najwyższym stopniu podium Akademickiego Pucharu Polski stanął czwarty raz z rzędu.

Dziwny narciarski sezon trwa dalej. Akademiccy alpejczycy nie zamierzają tracić najlepszych lat swojego sportowego życia i korzystają z okazji do spełniania marzeń w ciężkich covidowych okolicznościach. Ku uciesze 63 zawodniczek i zawodników eliminacje numer trzy w Krynicy-Zdrój mogły się odbyć bez większych przeszkód. Podobnie jak przed tygodniem, i tym razem wszyscy, którzy zdecydowali się na start, mieli okazję wypróbować nowy stok na mapie AZS Winter Cup. Areną zmagań była bowiem długa trasa nr 1 na Jaworzynie Krynickiej.

Kiedy pojawia się na zawodach, najczęściej rywalki mogą oglądać jej plecy. Nie inaczej było tym razem – Kasia Wąsek wygrała w obu konkurencjach.
Kiedy pojawia się na zawodach, najczęściej rywalki mogą oglądać jej plecy. Nie inaczej było tym razem – Kasia Wąsek wygrała w obu konkurencjach.

Po srogich mrozach, które przywiodła ze sobą „bestia ze wchodu” zostało tylko wspomnienie i tym razem trzeba było zmierzyć się z miękkimi warunkami. Za to trasa naprawdę mogła się podobać. Z długiego i urozmaiconego stoku można było skorzystać na całej jego szerokości i zrobić świetne zawody. I mimo temperatury, która mogłaby być odrobinę niższa, udało się bombowo!

Szersza relacja z zawodów dostępna na stronie partnera medialnego: ntn.pl