Sztafety w finałach, szpadzistki walczą dalej

0
983

Polacy z powodzeniem startowali przed południem na pływalni i planszach szermierczych.

Do finałów awansowały obie nasze sztafety 4×100 m stylem dowolnym. Kobiecy zespół w składzie Dominika Sztandera, Daniela Georges, Agata Naskręt, Paulina Peda uzyskał siódmy wynik eliminacji, zaś panowie – Jakub Książek, Karol Ostrowski, Paweł Sendyk, Bartosz Piszczorowicz zajęli szóste miejsce.

Bardzo dobrze w porannej sesji 400 m stylem dowolnym spisał się Filip Zaborowski, który w eliminacjach osiągnął wynik lepszy niż podczas tegorocznych Mistrzostw Polski – 3:51.47. Okazało się, że z identycznym rezultatem swój wyścig ukończył Szwed Adam Paulsson i obaj zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu. Losy awansu do finału rozstrzygnęły się dopiero w repasażu, w którym lepszy był reprezentant Szwecji.

Najlepszy w eliminacjach 50 m stylem dowolnym okazał się Paweł Sendyk. Polak na co dzień trenujący w USA ustanowił nowy rekord życiowy i wystartuje w popołudniowym półfinale. Na 24. miejscu rywalizację ukończył Jakub Książek.

Po południu o awans do finału powalczy Kacper Stokowski, który na 100 m stylem grzbietowym miał 15. czas eliminacji – 55,36 s, lepszy od wyniku, jaki osiągnął w maju na Mistrzostwach Polski. Z dalszej rywalizacji na tym dystansie odpadł Rafał Bugdol.

Na 50 m stylem motylkowym swoją serię Paulina Peda wygrała , uzyskując trzeci wynik w karierze – 27,55 s. Co prawda rezultat ten nie dał jej awansu do półfinału, ale to dobry prognostyk przed koronną konkurencją – 100 m stylem motylkowym.

W eliminacjach 100 m stylem klasycznym na 29. pozycji uplasował się Maciej Hołub.

Świetnie przed południem radziły sobie nasze szpadzistki w turnieju indywidualnym – Anna Mroszczak i Martyna Swatowska awansowały do 1/8 finału. W walce o awans do najlepszej „16” odpadła Jagoda Zagała. Rywalizacja w Salerno trwa, a decydujące pojedynki zaplanowano na dzisiejszy wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj