Sztafeta jednak z brązowym medalem!

0
809

Cóż za zwrot akcji! Polska sztafeta mieszana 4×50 m stylem dowolnym w składzie z reprezentantami AZS AWF Katowice – Katarzyną Wasick, Pawłem Juraszkiem i Jakubem Majerskim oraz Alicją Tchórz zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Kazaniu na krótkiej pływalni.

Polacy w sobotni wieczór zajęli czwarte miejsce w finale, poprawiając rekord kraju, który obecnie wynosi 1:29.46. Do srebrnego medalu, który wywalczyli ex aequo Włosi i Rosjanie zabrakło zaledwie 0,06 sekundy. Triumfowali Holendrzy – 1:28.93. Jak się jednak później okazało, Rosjanie zostali zdyskwalifikowani i tym samym polska sztafeta zdobyła brązowy medal!

Ósme miejsce w finale 100 m stylem grzbietowym zajęła Paulina Peda (AZS AWF Katowice) – 57,75 s.

Polacy wywalczyli dotychczas w Kazaniu siedem medali. Dziś wieczorem ostatnie finałowe wyścigi.