Trzy złote medale zdobyli pierwszego dnia judocy Politechniki Opolskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które rozpoczęły się w Pile. Pierwszego dnia zawodów rozstrzygnięto rywalizację w pięciu kategoriach wśród mężczyzn. Kobiety przystąpią do walki o medale w niedzielę.

Pierwszego dnia imprezy złote medale wywalczyli: Paweł Tylek (kat. 60 kg, Politechnika Opolska), Patryk Łoziak (kat. 66 kg, AWF Katowice), Mateusz Garbacz (kat. 73 kg, WSG Bydgoszcz), Jakub Pankowski (kat. 81 kg, PO Opole) i Tomasz Szczepaniak (kat. 90 kg, PO Opole).

Rywalizacja w dwóch najcięższych kategoriach mężczyzn – do 100 kg i powyżej 100 kg oraz we wszystkich kategoriach wagowych kobiet – do 48, 52, 57, 63, 70 i 78 kg oraz powyżej 78 kg – odbędzie się w niedzielę. Zawodnicy i zawodniczki przystąpią do walki o godz. 10.

W zawodach uczestniczą reprezentacji 41 uczelni. Zawody odbywają się w hali sportowej Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile (ul. Podchorążych 10), a przebieg walk finałowych można śledzić w telewizji Fightime.pl, która jest partnerem AZS.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A., a imprezę w Pile wspierają m.in. samorząd województwa wielkopolskiego, powiat pilski, miasto Piła oraz firmy Park Drobiarski, Grapil i REBIS.

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo, 1. dzień

Mężczyźni

Kat. 60 kg
1. Paweł Tylek (PO Opole)
2. 2. Szymon Śmiegiel (UMK Toruń)
3. Wiktor Barczyk (PŚ Gliwice), Jakub Kubicki (PP Poznań)

Kat. 66 kg
1. Patryk Łoziak (AWF Katowice)
2. Jakub Biedrzycki (AWFiS Gdańsk)
3. Jan Jesionek (PO Opole), Przemysław Litwin (PWr Wrocław)

Kat. 73 kg
1. Mateusz Garbacz (WSG Bydgoszcz)
2. Adam Stodolski (PUSS Piła)
3. Patryk Kastner (AWF Wrocław), Dominik Król (AWF Katowice)

Kat. 81 kg
1. Jakub Pankowski (PO Opole)
2. Mateusz Salisz (AWF Katowice)
3. Kacper Widuch (PŚ Gliwice), Łukasz Popek (UW Warszawa)

Kat. 90 kg
1. Tomasz Szczepaniak (PO Opole)
2. Łukasz Zajączkowski (AWF Warszawa)
3. Tomasz Drzewiecki (PUSS Piła), Cezary Kotwicki (PWr Wrocław)