Świetna forma Katarzyny Wasick

0
703

Katarzyna Wasick już na początku sezonu na krótkiej pływalni zachwyca znakomitą formą. Reprezentantka AZS AWF Katowice wygrała rywalizację na 50 m stylem dowolnym na zawodach Pucharu Świata w Toronto, ustanawiając nowy rekord Polski.

Polka uzyskała w Kanadzie rezultat 23,27 s, poprawiając swoje poprzednie rekordowe osiągnięcie o 0,03 sekundy. To piąty wynik w historii tej konkurencji! Wasick zasygnalizowała wysoką dyspozycję już przed tygodniem na Pucharze Świata w Berlinie, także triumfując na 50 m stylem dowolnym z rezultatem 23,32 s.

W Toronto powody do radości miał również Kacper Stokowski. Zawodnik AZS UMCS Lublin zajął trzecie miejsce na 200 m stylem grzbietowym z nowym rekordem życiowym – 1:51.59. Stokowski zapewnił sobie tym samym kwalifikację na mistrzostwa świata w Melbourne.

W poprzedni weekend w Berlinie prawo startu w Australii na tym samym dystansie wywalczyła jego klubowa koleżanka, Adela Piskorska, uzyskując już w eliminacjach wynik lepszy od minimum – 2:05.31. Rywalizację w finale ukończyła na piątym miejscu.

W stolicy Niemiec w finałach startowali także inni reprezentanci z klubów AZS – siódme pozycje zajęli Filip Kosiński (AZS AWF Warszawa) na 200 m stylem grzbietowym, Jakub Kraska (AZS UŁ PŁ Łódź) na 100 m stylem dowolnym i Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) na 100 m stylem motylkowym, a ósma na 100 m stylem motylkowym była Paulina Peda (AZS AWF Katowice).

Mistrzostwa świata na krótkiej pływalni w Melbourne odbędą się w dniach 13-18 grudnia 2022. Wcześniej przed pływakami jeszcze m.in. Grand Prix Puchar Polski w Poznaniu (12-13 listopada 2022) i Zimowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy (30 listopada – 4 grudnia 2022).