Strzelecki Super Champion z Olsztyna

0
619

Maciej Kowalewicz, student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, został wyróżniony przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego tytułem Super Championa dla najlepszego zawodnika 2020 roku. To był jego pierwszy sezon seniorski. W nowym marzy o igrzyskach.

Student trzeciego roku kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zostały uznany najlepszym zawodnikiem 2020 roku w dwóch konkurencjach: karabinu dowolnego 3×40 strzałów oraz karabinu pneumatycznego 60 strzałów. W swoim pierwszym seniorskim sezonie stanął na podium Mistrzostw Polski. Wywalczył brąz w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów. Był także bezkonkurencyjny w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył trzy złote medale, oraz młodzieżowych Mistrzostw Polski, które zakończył również z trzema złotymi krążkami. To jednak nie jedyne sukcesy studenta UWM Olsztyn.

– Ustanowiłem dwa rekordy Polski seniorów: w konkurencji karabinu pneumatycznego i karabinu dowolnego w trzech postawach. Brakowało mi tylko trzech punktów do rekordu świata. Jestem bardzo zadowolony. Wiem, na co mnie stać i jakie wyniki mogę osiągać w niedalekiej przyszłości – przyznał student UWM w Olsztynie.

Marzeniem Maćka jest wywalczenie kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. – Jest to na pewno realne. Wyniki, które osiągnąłem w poprzednim roku potwierdzają, że jestem w stanie walczyć z najlepszymi na świecie. Trzeba tylko poczekać, jak moja forma rozwinie się do połowy roku, ale na pewno nie będę się poddawał i będę o to walczył!

Z Maćkiem Kowalewiczem spotkali się dziennikarze studenckiego Radia UWM FM. Posłuchaj rozmowy TUTAJ!