Startujemy z Akademickimi Mistrzostwami Polski w Lublinie!

0
162

Wracają Akademickie Mistrzostwa Polski do Lublina! Przed nami turnieje półfinałowe AMP w piłce nożnej mężczyzn i siatkówce plażowej. 

Na początek do rywalizacji przystępują piłkarze. Gospodarzem zawodów jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Rozgrywki AMP w piłce nożnej mężczyzn – Półfinał C zostały zaplanowane w dniach 31.08-02.09.2020 r. na boisku sztucznym przy Arenie Lublin (ul. Stadionowa 1). Do turnieju zgłosiło się pięć uczelni: UMCS Lublin, Politechnika Lubelska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Szczegółowe informacje, w tym wytyczne dot. COVID-19, znajdują się na stronie ampy.pl oraz amp.lublin.pl.

– Cieszę się, że wracamy z Akademickimi Mistrzostwami Polski po długiej przerwie i w nietypowym terminie. W Lublinie czeka nas siedem zawodów AMP, które zaczynamy piłką nożną mężczyzn i siatkówką plażową kobiet i mężczyzn. Na pewno będzie inaczej. Będzie trzeba się dostosować do nowej rzeczywistości i nowych wymogów. Chodzi o chociażby zachowanie dystansu oraz stosowanie środków dezynfekcyjnych i ochrony osobistej. Spotkania w biurze zawodów trzeba będzie ograniczyć do minimum. Dostęp będzie miał tylko Kierownik ekipy, który będzie odpowiedzialny za przekazanie wszystkich dokumentów i najważniejszych informacji. Niestety podczas tego cyklu zawodów musimy pożegnać się z imprezami integracyjnymi, które zawsze cieszyły się dużą popularnością w Lublinie. Mimo okrojonego składu przy organizacji będziemy chcieli je przeprowadzić na jak najwyższym poziomie – zapowiada Natalia Trybulska, koordynator AMP w Lublinie. 

Fotografia: Michał Piłat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here