Spotkanie przy winobraniu

0
302
foto: Stanisław Petka

Jak co roku biuro AZS zorganizowało wyjazd Członków Honorowych AZS. Tym razem gościliśmy na Ziemi Lubuskiej.

Wielu z nas było w tym regionie po raz pierwszy. Dwór Kolesin w pobliżu Babimostu położony jest nad jeziorem Wojnowskim w pięknym otoczeniu lasu liściastego, a piękne lipy wzbudzają zachwyt. Dwór powitał nas piękną pogodą, a uprzejmy personel i bardzo dobre wyżywienie wpłynęły na nasze wyśmienite humory.

W trakcie wyjazdu odwiedzili nas wiceprezes AZS Mariusz Walczak i Sekretarz Generalny Dariusz Piekut. W trakcie dwóch oddzielnych spotkań zostaliśmy poinformowani o zbliżającym się Zjeździe AZS oraz o Europejskich Igrzyskach Akademickich, które odbyły się w Łodzi. Po obu spotkaniach odbyły się ciekawe dyskusje, a nasi goście odpowiadali na wiele pytań.

Dostaliśmy Kronikę AZS 2021, która wzbudziła duże zainteresowanie. Oba spotkania moim zdanie były ze wszech miar udane. Jak zwykle w trakcie naszych wyjazdów poznajemy okoliczne miasta czy zabytki. Zwiedziliśmy Zieloną Górę, gdzie odbywało się Święto Winobrania, oraz jedną z licznych w tym regionie winnic. Poza tym zwiedziliśmy Łagów, pięknie położone miasto znane również z festiwalu filmowego.

Kolejne spotkanie Członków Honorowych było udane. Wybraliśmy delegację Członków Honorowych na Zjazd AZS w liczbie pięciu osób. Bardzo dziękuję kol. Ewie Ziółkowskiej i Dawidowi Piechowiakowi za ich zaangażowanie w organizację wyjazdu.

tekst: Tomasz Krasucki, foto: Stanisław Petka