Siatkarze z wadami słuchu poszukiwani

0
1101

Słyszeliście kiedyś o siatkówce niesłyszących? Reprezentacja Polski właśnie zajęła w niej piąte miejsce w Europie, zakwalifikowała się na Igrzyska i… Szuka nowych zawodników!

Wbrew swojej nazwie siatkówka niesłyszących zrzesza nie tylko zawodników z całkowitą utratą słuchu, lecz również częściową. Mogą w nią grać tacy siatkarze, którzy utracili minimum 55 dB słyszalności w zdrowszym uchu. W Polsce wielu zawodników na różnych poziomach gra w aparatach słuchowych i nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia zmagań niesłyszących!

Od początku roku 2019 trenerami męskiej reprezentacji Polski są Wojciech Lalek i Maciej Szewczyk. Ich podopieczni przeszli już chrzest bojowy pod nową wodzą na Mistrzostwach Europy, gdzie zajęli piąte miejsce i sensacyjnie pokonali Mistrzów Świata i Mistrzów Europy z Ukrainy.

Siatkarze grający w reprezentacji zrzeszeni są w kilku klubach walczących corocznie w zmaganiach o Mistrzostwo Polski i o Puchar Polski. Nie przeszkadza to jednak zawodnikom brać udziału również w rozgrywkach siatkarzy słyszących.

Poszukujemy zawodników grających na każdym poziomie – również amatorów!
Zapraszamy do kontaktu z trenerem Maciejem Szewczykiem pod adresem: tenszewczyk@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj