Siatkarze Indykpolu AZS wciąż walczą o play-off

0
721

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę rozegrają ostatnie, wyjazdowe spotkanie w fazie zasadniczej. Rywalem akademików będzie GKS Katowice. Początek meczu o godzinie 14:45, transmisja m.in na antenie studenckiego Radia UWM FM.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn pozostały do rozegrania tylko dwa spotkania w fazie zasadniczej. W sobotę, 27 lutego ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice. Na zakończenie olsztynianie podejmą w Hali Urania drużynę Asseco Resovii Rzeszów (poniedziałek, 8 marca). W ligowej tabeli akademicy z Kortowa zajmują ósmą pozycję z dorobkiem 31 punktów.

14 – tyle dni mieli na przygotowania do kolejnego spotkania siatkarze z Kortowa. Olsztynianie ostatni ligowy mecz rozegrali bowiem w sobotę 13 lutego, ulegając w Hali Urania drużynie PGE Skry Bełchatów 0:3. Jak zatem wyglądały ostatnie dwa tygodnie w ekipie z Olsztyna?

– Było to co najmniej bardzo dziwne, że gramy na dwóch krańcach Polski w odstępie dwóch dni (Gdańsk i Nysa – przy. red.), a później mamy dwa tygodnie przerwy od meczu – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero akademików. – Trochę nas to zdezorientowało, gdyż można to było inaczej rozłożyć. Taka jest jednak specyfika tegorocznego sezonu, który stoi pod znakiem pandemii. Z drugiej strony mieliśmy jednak czas na spokojny i cięższy trening na siłowni oraz w hali. Dołożyliśmy siłę, dynamikę i przygotowywaliśmy się taktycznie do najbliższego starcia – dodał.

Dokładnie o godzinie 6:00 w piątek siatkarze wyruszyli z Olsztyna do Katowic, gdzie w sobotę czeka ich pojedynek z GKS (godz. 14:45). Obie drużyny spotkały się ze sobą kilkanaście dni wcześniej, a w Hali Urania lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 3:1. Po pierwszej partii (wygranej przez gospodarzy) w drugiej górą byli goście. Kolejne sety należały już do akademików z Kortowa, którzy zdobyli komplet punktów.

Podopieczni trenera Grzegorza Słabego znajdują się na 10 miejscu w tabeli, gromadząc na swoim koncie 29 punktów. Do walki o play-off włączył się także zespół Ślepska Malow Suwałki, który awansował na dziewiątą lokatę (30 pkt.). Każdej drużynie pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania.

– Zdajemy sobie sprawę, że sobotnia porażka może przekreślić nasze szanse na play-off – przyznaje Gruszczyński. – Dlatego uważam, że mecz z GKS Katowice jest dla nas najważniejszy. Wygrywając, nałożymy presję na zespół z Suwałk, który teoretycznie ma najłatwiejszych rywali do zakończenia fazy zasadniczej. W sobotę najważniejszą rzeczą będzie zaprezentowanie swojej siatkówki. Nie możemy bać się tego, o co gramy, tylko walczyć o każdą piłkę. Zapowiada się ciekawe starcie, w którym wygra lepszy zespół i mam nadzieję, że będziemy to my! – podsumował.

Początek sobotniego spotkania w Katowicach o godzinie 14:45. Transmisja m.in na antenie studenckiego Radia UWM FM – słuchaj online!