Siatkarki AZS UZ nadal w grze o drugą ligę

0
788

Siatkarki Lubuskie Taxi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego udanie zakończyły półfinałowe rozgrywki barażowe o awans do drugiej ligi kobiet, które odbyły się w dniach 14-16 kwietnia w Bielsku-Białej.

O awans do wielkiego finału walczyły trzy drużyny – Lubuskie Taxi AZS UZ, KKS Mine Master Złotoryja oraz gospodarze turnieju – AZS ATH Bielsko-Biała. Do dalszego etapu awansowały dwa zespoły spod znaku gryfa. W piątkowym i tym samym pierwszym meczu przeciwko AZS ATH Bielsko-Biała zielonogórskie akademiczki zagrały bardzo wyrównane spotkanie. Mimo pewności siebie, wygranego pierwszego seta i wielkiego wsparcia ze strony kibiców, biało-zielone boleśnie przegrały spotkanie 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 23:25).

Jednak ekipę pod okiem Kuby i Anny Czarneckich następnego dnia czekał mecz „o wszystko albo nic”. Wygrana wciąż dawała szansę na awans do wielkiego finału. Stawka spotkania była ogromna, dlatego akademiczki miały świadomość, że muszą pokazać swoją siłę w sobotnim meczu przeciwko KKS Mine Master Złotoryja. I pokazały – pewna wygrana w trzech setach (25:17, 26:24, 25:15) zagwarantowała im awans z drugiego miejsca do rozgrywek finałowych o 2. ligę siatkówki kobiet, które odbędą się 28-30 kwietnia w Kołobrzegu. Przed zespołem z Zielonej Góry nie lada wyzwanie – w finale czeka ich stracie z drużynami z Rzeszowa, Kołobrzegu i Zduńskiej Woli, a bilet uprawniający do startu w lidze wyżej otrzyma tylko najlepsza drużyna. Uzyskany dotychczas wynik już można uznać jednak za duży sukces. W tym roku siatkarki AZS UZ zadebiutowały bowiem na parkietach III ligi siatkówki kobiet.