W poniedziałek w Stężycy rozpoczął się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn. Tytułu mistrzów bronią zawodnicy Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ostatnia odsłona AMP w tym roku akademickim ma miejsce na Pomorzu. Futboliści po raz pierwszy mierzą się na boiskach w Stężycy, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa drugoligowa Radunia, a także w pobliskich Mściszewicach i Somoninie. Na tamtejszych murawach spotka się kilkuset zawodników z piętnastu zespołów wyłonionych w drodze czterech półfinałów.

Jednym ze zwycięzców eliminacyjnego turnieju jest drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego. Obrońcy tytułu wygrali półfinał w Bydgoszczy i są jedynymi medalistami sprzed roku z Opola, którzy grają w Stężycy. Szczecinianie trafili do trzyzespołowej grupy B, gdzie za rywali będą mieli piłkarzy Politechniki Gdańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, zwycięzców opolskiego półfinału. Dwóch triumfatorów półfinałów w Warszawie i Rzeszowie spotka się również w grupie C, w ramach której wraz z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powalczą ekipy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Łódzkiej.

Organizatorem finału AMP w piłce nożnej mężczyzn jest AZS Politechniki Gdańskiej, a partnerami PG Sport oraz gmina Stężyca.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn

Grupy eliminacyjne

Grupa A

 1. Politechnika Rzeszowska
 2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 3. Uniwersytet Łódzki
 4. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Grupa B

 1. Uniwersytet Szczeciński
 2. Politechnika Gdańska
 3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Grupa C

 1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 2. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 3. Politechnika Warszawska
 4. Politechnika Łódzka

Grupa D

 1. Politechnika Opolska
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 3. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy