107 uczestników z 36 uczelni stanie na starcie Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. Impreza rozpocznie się w piątek w Radzionkowie na Śląsku.

Po raz czwarty z rzędu organizatorem AMP w jeździectwie jest AZS Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider. Zawody rozpoczną się w piątek rywalizacją amatorów w ujeżdżeniu. Później zaprezentują się zawodnicy z grupy profi w ujeżdżeniu, a od godz. 17 trwać będą zmagania w skokach przez przeszkody. W sobotę i niedzielę plan zmagań jest podobny.

– Impreza, ze względu na swój plenerowy charakter, jest otwarta dla publiczności – informuje Sylwia Kowalewska z AZS Uniwersytetu Śląskiego.

W trakcie ubiegłorocznych zawodów najlepsza okazała się ekipa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, wyprzedzając w punktacji końcowej Politechnikę Wrocławską oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. AMP w jeździectwie współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS, a patronat honorowy nad AMP objęli rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz marszałek Województwa Śląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj