Reprezentanci Polski i medaliści mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w sobotę i niedzielę odbędą się w Orawce u podnóża Babiej Góry. Na liście startowej jest 131 uczestników.

Do startu zgłosili się zawodnicy reprezentujący 31 uczelni wyższych. Na starcie stanie między innymi wielokrotna mistrzyni Polski Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała/Superior Zator). Do zawodów zgłosiły się także m.in. obecna mistrzyni Polski orliczek Klaudia Czabok (AWF Warszawa/Warszawski Klub Kolarski), wicemistrzyni Polski w tej samej kategorii wiekowej Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski/Warszawski Klub Kolarski), czy Marta Lach (AWF Kraków/CCC-Liv), mistrzyni Polski elity w kolarstwie szosowym.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja wśród mężczyzn, a w mocnej stawce na starcie stanie obrońca tytułu akademickiego mistrza Polski, wicemistrz Polski orlików Stanisław Nowak (AWF Kraków/Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i trzeci zawodnik mistrzostw Polski orlików Karol Ostaszewski (AWF Warszawa/Warszawski Klub Kolarski). Do faworytów należy również Michał Topór (PWSZ Tarnów/MTB Racing Team Tarnów), który świetnie poradził sobie na tej trasie podczas Pucharu Szlaku Solnego, zajmując trzecią pozycję i tym samym pokonując wyżej wymienionych zawodników.

– Tegoroczne wyścigi odbędą się na terenie Orawki, niewielkiej miejscowości malowniczo położonej u podnóża Babiej Góry. Ze szczytów okalających ją wzniesień rozpościera się zapierająca dech panorama Tatr. Okolica pełna górskich i polnych szlaków to raj dla kolarzy Od 2008 roku wielokrotnie odbywały się tu zawody z cyklu Pucharu Szlaku Solnego – mówi Michał Laskowski z AZS AGH Kraków, który jest organizatorem imprezy.

Zawody rozpoczną się w sobotę jazdą indywidualną na czas, a w niedzielę rozegrany zostanie wyścig główny ze startu wspólnego. Zawodnicy w wyścigu głównym zostaną ustawieni na starcie na podstawie miejsc zajętych podczas jazdy indywidualnej na czas.
– Cieszymy się, że mimo późnego terminu, imprezę udało się zorganizować. Niestety w tym roku zawodnikom nie będą towarzyszyć kibice. Mamy jednak nadzieję, że pozytywna energia kolarzy rozgrzeje atmosferę – dodaje Laskowski.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim jest Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest GRUPA LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj