Remis w akademickim El Clásico na start fazy wiosennej

0
205

Za nami pierwsza kolejka fazy wiosennej ERBUD University Esports – EDU 2020/2021! Oglądaliśmy m.in. zwycięstwa obrońców trofeum i bardzo zacięty esportowo-akademicki “klasyk”.

LEAGUE OF LEGENDS

Na Summoner’s Rift jako pierwsi zapunktowali reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego. Ekipa Morsów UG pokonała drużynę katowickiego Uniwersyetu Ekonomicznego, która do bieżącej fazy rozgrywek dostała się przez baraże.

Druga ekipa baraży – Politechnika Śląska – zremisowała z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Podziałem punktów zakończyło się także akademickie El Clásico, czyli mecz politechnik z Wrocławia i Gdańska.

Podczas niedzielnej transmisji oglądaliśmy derby Krakowa, w których górą byli obrońcy tytułu – drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej.

COUNTER-STRIKE

Uniwersytet Gdański przywitał wiosnę trzema punktami także na serwerach Counter-Strike’a. Pomorzanie bez problemów pokonali drużynę Uniwersytetu Warszawskiego – 16:6 na Inferno i Mirage.

W starciu z aktualnymi mistrzami EDU reprezetnacja Politechniki Wrocławskiej walczyła dzielnie, ale nie sprostała dominatorom z PJATK. Studenci z Warszawy wybronili się na Duście (16:14), a następnie dokończyli dzieła na Nuke’u (16:7).

Definicją wyrównanego starcia był z kolei mecz Politechniki Krakowskiej i katowickiego UE – po 16:13 na Mirage’u dla Smoków drużyna z Górnego Śląska odpowiedziała wynikiem 16:13 na Trainie. Przed nami jeszcze zaległe starcie ekip AGH i Politechniki Gdańskiej.

2. kolejka fazy wiosennej startuje już dziś. O 21:00 w CS:GO zmierzą się Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Gdański. Transmisja jak zawsze na twitch.tv/esports_assoc!