Blisko 80 zawodników i zawodniczek reprezentujących 26 klubów i jednostek AZS wystartuje w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym. Osoby z niepełnosprawnościami rywalizować będą w najbliższy weekend w Gdańsku.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń rozgrywki odbędą się w sześciu klasach startowych: klasa łączona A1-5, klasa łączona B6-8, klasa łączona B9-10, klasa C, klasa D oraz klasa E. Prócz klasyfikacji indywidualnej prowadzony będzie również ranking drużynowy dla kobiet i mężczyzn łącznie. Do punktacji zespołowej wliczane będą punkty zdobyte przez dwóch najlepszych zawodników z jednostki AZS w każdej grupie startowej.

IMP AZS w tenisie stołowym rosną w siłę! Jeszcze w ubiegłym roku do startu przystąpiło 42 uczestników z 16 klubów AZS. W tej edycji zawodników będzie prawie dwa razy więcej, a liczba reprezentowanych klubów i jednostek AZS wzrośnie do 26. Zawody już po raz drugi odbędą się w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Projekt wspiera Fundacja LOTTO, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Wydarzenie zostało objęte również patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Partnerem zawodów jest Miasto Gdańsk. Organizatorem zawodów w tenisie stołowym jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego, Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UG.