Radiowo o Gali Sportu Akademickiego

0
567

W Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego, podczas której podsumowano sportowy rok w AZS i wręczono nagrody wybitnym azetesiakom.

W Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego – coroczne spotkanie ludzi Akademickiego Związku Sportowego. W tym roku powodów do radości było bardzo wiele, bo aż dziewięć z czternastu polskich medali na igrzyskach w Tokio wywalczyli sportowcy z klubów AZS.

Na gali obecni byli polscy sportowcy z klubów AZS, m.in. medaliści igrzysk w Tokio: Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski, Justyna Iskrzycka, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak i Anna Puławska. Wszyscy otrzymali wyjątkowe nagrody – Złote Gryfy AZS.

Podczas gali uhonorowani zostali także zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej AMP wywalczyła po raz kolejny Politechnika Gdańska, która na podium wyprzedziła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.

Gospodarzem spotkania w Europejskim Centrum Solidarności był AZS Gdańsk, który w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania.

Posłuchaj relacji: TUTAJ