Quiet please!

0
732

To najczęściej padające hasło w trakcie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w goalball i showdown. W dniach 27-29 października w Bydgoszczy kluczem do sukcesu okazał się dobry słuch, refleks, strategia ale też wytrzymałość. A to wszystko w absolutnej ciszy!

Nieprzerwana passa bydgoszczan, po siedmiu latach panowania została zakończona. Do tej pory niepokonani zawodnicy lokalnych klubów AZS musieli uznać wyższość rywali z województwa dolnośląskiego. Po 16 spotkaniach rozegranych bez zmysłu wzroku, złudzeń w tegorocznych rozgrywkach nie pozostawili wrocławianie. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci AZS UKW. Brązowe medale zawisły na szyjach zawodników AZS WSG i AZS UMCS.

Klasyfikacja końcowa IMP AZS w goalball (TOP3):

  1. AZS Politechniki Wrocławskiej
  2. AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  3. AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy + Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Niedziela stała pod znakiem showdown. Na dwóch stołach rozegrano 44 spotkania systemem pucharowym. Wśród wszystkich uczestników najlepszy okazał się reprezentant AZS UKW Bydgoszcz – Roland Świstek. Srebrny medal wywalczył Przemysław Młyński (AZS PWr Wrocław), a na trzeciej lokacie uplasowała się zawodniczka AZS UKW Bydgoszcz – Anna Gralak.

Klasyfikacja końcowa IMP AZS w showdown (TOP3):

  1. Roland Świstek – AZS UKW Bydgoszcz
  2. Przemysław Młyński – AZS PWr Wrocław
  3. Anna Gralak – AZS UKW Bydgoszcz

Najbliższe zawody z cyklu IMP AZS odbędą się w dniach 17-19 listopada. W Lublinie osoby z niepełnosprawnościami rywalizować będą w siatkówce na siedząco.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA. Więcej zdjęć dostępne na fanpage IMP AZS.